Відгук про концерт "Ой, на зимовії святки"19.01.2023

Найцікавіший цикл традиційних зимових календарно-обрядових свят наближається до завершення19 січня - Водохреща - заключний день різдвяних святків! Саме цього вечора в залі Черкаської обласної філармонії в рамках 68-го концертного сезону відбувся прекрасний самобутній концерт творчих колективів, який отримав колоритну назву "Ой, на зимовії святки"  Затамувавши подих, філармонійні поціновувачі народно-пісенного мистецтва насолоджувалися радісними пісенними історіями зимової святкової казки!

У програмі хвалебного концерту на сцені Черкаської обласної філармонії у талановитому виконанні майстрів своєї справи прозвучали величальні календарно - обрядові композиції, серед яких і: "Добрий вечір тобі, пане господарю",  "Ой, грало море", "Що в нашого хазяїна стоїть явір у дворі", " Тече річка невеличка", "Будьте здорові!", "Ой казали вражі люде, що я заміж не піду", "Ангели, знижайтеся" , "Ой, Тетяно, Тетяно" та інш. А ще - побутові танці та народна музика, котрі змушували закіпати українську кров! Незабутньою вокальною окрасою концертної програми стали : Черкаський академічний заслужений український народний хор - лауреат Національної премії України ім. Т. Г.Шевченка ( художній керівник В. Федас, хормейстер Є. Пихтін, балетмейстерка- постановниця І. Ворошилова, керівник оркестру заслужений артист України Олексій Колесник),не менш майстерний у своїй справі ансамбль «Росава» (художній керівник Володимир Локтєв, солістки: Галина Боровицька та Катерина Овсієнко) та вокальне тріо у складі: Катерини Овсієнко, Галини Боровицької і Вітани Царенко. Талановита ведуча- народна артистка України Ольга Калина світлим поетичним словом та описовою прозою яскраво вплела у концертну канву особливо теплі і барвисті святкові узори приємних побажань та віншувань для кожного незламного українця чи українки.

Наразі багато важких випробувань один за одним кожного дня випадають на шляху нашого незламного народу, але кожного концертного вечора ми збираємося разом, і завдяки ЗСУ та єдності й бадьорості духу, який закодовано у наших традиціях, піснях, музиці і танцях, ми - всі разом витримаємо, вистоїмо і вбережемо нашу українську землю, багату на традиції вірності, мужності і гарту та спадковості поколінь, задля вільного, щасливого та мирного майбутнього України!

Все буде Україна!