солістка філармонії ОЛЕНА ЛЮТАРЕВИЧ-МАРЧЕНКО

Олена ЛЮТАРЕВИЧ-МАРЧЕНКО (сопрано)

Солістка Черкаської обласної філармонії

Олена Лютаревич-Марченко родом із Кам'янця-Подільського. Професійну музичну освіту здобувала, закінчивши вокально-хоровий відділ Хмельницького музичного училища імені Владислава Заремби (2000 рік, клас вокалу – Т.А.Ковтуненко). Протягом 2000 - 2005 років удосконалювала вміння belcanto в Італії, беручи уроки у відомої італійської співачки Анжеліки Батальї. У 2005 - 2008 роках стажувалась у професора Національної музичної академії імені П.І.Чайковського народного артиста України Валерія Буймістра. 2014 року закінчила педагогічний факультет Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка по спеціалізації "Музичне мистецтво".

О.Лютаревич-Марченко – учасник і лауреат низки міжнародних та українських конкурсів оперного мистецтва. Зокрема, вона здобула ІІ премію Міжнародного конкурсу-фестивалю імені Ф.І.Шаляпіна (2011, Ялта); отримала диплом фіналістки Міжнародного конкурсу оперного мистецтва в м.Алькамо (2011, Сицилія); володарка Гран-прі Другого Всеукраїнського конкурсу вокалістів "Bel Canto" (2013, Київ); лауреат ІІІ премії Всеукраїнського конкурсу ретро-музики ім. Богдана Веселовського (2015, м. Львів) та ін.

Співачка має успішний виконавський досвід у міжнародних оперних проектах. Серед ,них - виконання ролі Амелії в опері "Бал-маскарад" Дж.Верді та роль Недди в опері "Паяци" Р.Леонкавалло (проект пам'яті Лучано Паваротті, м. Пезаро, Італія, 2011). О.Лютаревич-Марченко співала вокальні партії у міжнародних оперних постановках в рамках фестивалю "Опера в мініатюрі" (Кам'янець-Подільський): Леонора в опері "Трубадур" Дж.Верді (2014); Тоска в однойменній опері Дж.Пучіні (2015); Ліу в опера "Турандот" Дж.Пуччіні (2016); Мавка у світовій прем'єрі опери "Лісова пісня" М.Волинського (2017).

Олена займає активну мистецьку позицію щодо впровадження оперного мистецтва у культурне життя невеликих міст України. У 2015 - 2017 роках вона була ідейним директором фестивалю оперного мистецтва та класичної музики "Опера в мініатюрі" (Кам'янець-Подільський), головою організаційного комітету та членом журі відкритого міжнародного конкурсу вокалістів  "Impreza. Опера в мініатюрі", який проводився в рамках зазначених мистецьких презентацій.

Артистка постійного працює над збагаченням власного репертуару творами вітчизняної і зарубіжної оперної та камерно-вокальної музики. Мобільна і активна щодо проведення власних сольних концертів як в Україні, так і за кордоном. Протягом 2014 - 2018 років відбулися сольні концерти співачки у містах Львів, Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Черкаси, Мілан, Падуя, Бремен тощо.

Більш повно про мистецькі досягнення О.Лютаревич-Марченко можна довідатися на сайті: http://lyutarevych.wixsite.com/olena