ТРІО "АРІАНА"

Тріо "АРІАНА"

Аліна ВІКАРЧУК, Інга МИХАЛЬ, Вероніка КОСЕНКО – троє артистично обдарованих колоритними співочими голосами молодих виконавиць створили 2018 року при Черкаській філармонії тріо загадковою і поетичною назвою "Аріана".

Аріана – то жіноче ім'я, яке прийшло до нас із глибокої старовини. Найдавніше тлумачення імені походить від назви стародавніх індоєвропейських народів, нащадками яких вважають і українців. Це – арії, наймення яких перекладається як благородні і світлоносні. Сяйво цього імені знайшло свій відбиток і в інших мовах давніх народів. Воно завжди означало найпрекрасніші і найблагородніші поняття: з персидської – небесна і благородна; у іллірійців – золота; з уельської мови – срібний скарб; у давньогрецькій мові – віддана, свята. Обираючи одухотворене ім'я Аріана своєму новонародженому колективу, артистки прагнуть віддано нести глядачу у своїх піснях світло і благородство, радість і натхнення, срібні і золоті музичні скарби …

 

ВІКАРЧУК Аліна (лірико-колоратурне сопрано) – вихованка Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака-Артемовського; закінчила Київський національний університет культури і мистецтв (2013, бандурне мистецтво, спеціаліст) та Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв (2018, сольний спів, магістр). Своїм професійним становленням завдячує заслуженій артистці України С.В.Кислій – солістці Національної опери України, доценту НАККіМ, а також народній артистці України Г.Я.Захарченко – професору НАККіМ.

Професійну діяльність А.Вікарчук розпочала з 2011 року як солістка капели бандуристів КНУКіМ. У Черкаській обласній філармонії починала як артистка тріо "Вербена" (2014 - 2018). Молода вокалістка – лауреатка всеукраїнських та міжнародних конкурсів: Гран-прі міжнародного телевізійного фестивалю-конкурсу "Український Унісон" (2016, м. Київ), І премія всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв "Весняна рапсодія" (2016,          м. Київ), ІІІ премія міжнародного вокального конкурсу у м. Липтовський-Мікулаш (2009, Словакія). Відзначена Подякою від Національного музею Тараса Шевченка (2016).

МИХАЛЬ Інга (мецо-сопрано) після закінчення музично-теоретичного відділу духових та ударних інструментів Черкаського музичного училища          ім. С.С.Гулака-Артемовського навчалась як флейтистка та диригент оркестру у Харківській державній академії культури. Фахову діяльність розпочала 1996 року у складі Черкаського муніципального духового оркестру. У Черкаській обласній філармонії працює з 2008 року. У 2008 - 2018 роках – артистка тріо "Вербена". Успішно співпрацює з ансамблем народної пісні "Ярославна" при Черкаському міському Будинку культури ім. І.Кулика. Своїм фаховим становленням у царині вокальної майстерності І.Михаль завдячує викладачам Черкаського музичного училища З.К.Зарудній та О.Л.Губерук.

Свою співочу майстерність І.Михаль підтвердила конкурсними здобутками: лауреат міжнародного конкурсу "Folk-music" (2008, Фінляндія), Гран-прі всеукраїнського конкурсу "Мости над Россю" (2009 р. м. Корсунь).

КОСЕНКО Вероніка (контральто) закінчила як бандуристка Уманське обласне музичне училище ім. П.Д.Демуцького. Її наставники у музиці – викладачі Я.В.Косич та Л.М.Тарасюк. Нині молода артистка здобуває вищу освіту на факультеті музичного мистецтва, кафедра виконавської майстерності  Уманського державного університету  ім. П.Тичини. Тріо "Аріана" при Черкаській обласній філармонії – перше серйозне місце артистичної праці молодої виконавиці.

Вероніка має досвід конкурсної діяльності: I премія міжнародних  конкурсів "Флояра" (2017, м. Одеса) і "Музичні перлини" (2016, м. Одеса), I премія всеукраїнського конкурсу "Витоки Vois" (2017, м. Черкаси), II премія всеукраїнського конкурсу "Золота струна" (2016, м. Миколаїв).

Концертмейстер вокального тріо "Аріана" – Марина Романенко.

Тріо "Аріана" – це поєднання голосів оригінального забарвлення та широкого діапазону. Вокальні твори у виконанні "Аріани" здатні зачарувати слухача своєю музичною витонченістю, душевністю та глибоким відчуттям образу і змісту пісні. У репертуарі тріо українські народні пісні, класичні романси та пісні сучасних авторів. Для збагачення колориту звучання артистки використовують бандуру і флейту.

У квітні 2018р. тріо стало лауреатом Міжнародного фестивалю-конкурсу «Талановита молодь України», що відбувся  у місті Львові.

Молодий колектив у великому творчому пошуку, тому пробує себе в різних амплуа.

Репертуар тріо "Аріана"

  • Українські народні пісні:

«Чом ти не прийшов» (аранжування С. Овчарової)

«На вулиці скрипка грає» (аранжування Л. Ларікової)

«Сумна я була» (обробка І. Михаль).

  • Пісні на слова Т.Шевченка:

«Нащо мені чорні брови», (Муз. Д. Банковського)

«Ой діброво темний гаю» (муз. Н. Нескрьобіної)

«У перетику ходила» (обробка Л. Ларікової)

  • Авторські твори:

«Якби я вміла вишивать» (Слова Л. Реви, муз. Н. Андрієвської)

«Червона калино» (Сл. І.Франка, муз. Б. Янівського)

«Лукашева сопілка» (Сл. Й. Струцюка, муз. А.Кос-Анатольського)

«Лелеча доля» (муз. І.Кириліної, сл. В. Цілого).