Відгук про концерт 08.02.2022

Вечір української пісні “А В ТОМУ САДУ” в Черкаській обласній філармонії уквітчав вінок відомих творів В. Косми, В. Івасюка, І. Карабиця, І. Шамо, О. Зуєва та народних пісень у виконанні Катерини Овсієнко, Галини Боровицької - солісток ансамблю української народної та сучасної пісні “Росава” під керівництвом Сергія Гусаченка.
Звучали: “На долині туман”, “Кленовий вогонь”, “Чому квіти не в’януть” та інші шлягери української естради, українські народні пісні та танці, а також молдавські хора та сирба в аранжуваннях: М. Петрини, С. Осауленка, С. Гусаченка у виконанні ансамблю “Росава”.
Концертна програма була присвячена переважно пісенній культурі, яка в середині 20 століття започаткувала новий напрям української естрадної пісні, поєднуючи українські інтонації та слова з ритмами джазу, твісту, халі-галі, босанови, що панували тоді у світі. Нові пісенні композиції стали “хрещатими барвінками”, котрі прикрасили сад українського вокального мистецтва шедеврами, що є до сьогодні популярними і звучать на радість прихильникам. Про це підтверджують бурхливі оплески слухачів у відповідь на виконання “Попурі українських пісень”: “Стожари”, “Зелений гай”, “Водограй” та багатьох інших.
Галина Боровицька з сильним енергійним голосом, Катерина Овсієнко з теплим оксамитовим тембром, Василь Клименко з ніжним проникливим виконанням, інструменталіст Сергій Гусаченко (флейта Пана ) щораз збирали палкі аплодисменти глядацького залу.
Сюрпризом вечора став спільний виступ дитячого ансамблю “Настрій” Черкаської ДМШ№1 ім. М. Лисенка (керівник Аліна Чумаченко) та ансамблю “Росава” з піснею “Ой, несе весна відерця”, увібравши гуцульські наспіви та ритми.
“Пісня на добро” на музику І.Карабиця та слова Ю.Рибчинського на піднесеній ноті завершила музичну зустріч пісенного вечора “А в тому саду”, над концертною програмою якого працювали: відеорежисер Руслан Павлюк, звукорежисер Микола Ролик, режисер-постановник, автор сценарію Галина Федоряка та ведуча концерту - народна артистка України Ольга Калина.
Євгенія Газі