Відгук про концерт 20.11.2020

Прем`єрні концертні батли
20 листопада в концерті академічного симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії відбулося кілька музичних прем`єр!
Прем'єра №1 - жанру “Концерт для контрабаса з оркестром” чеського композитора Йоганна Баптиста Ванхаля та прем`єра №2 - жанру “Великого концертного дуета для скрипки, контрабаса та оркестру” італійського композитора Джованні Боттезіні в прекрасному виконанні солістів Національної опери України Тетяни Койчуренко (скрипка) та Андрія Мельника (контрабас). Дует скрипки й контрабаса став своєрідним батлом між ніжністю та мужністю, витонченістю та бравурністю, жіночністю та кавалерством.
Браво солістам, які виступають в дуеті півтора роки і в репертуарі мають переважно твори доби віденського класицизму та романтизму. Представлені твори в концерті рідко звучать взагалі у виконавській практиці,- тож музичним меломанам пощастило почути чудову музику в чудовій інтерпретації!
Прем`єра №3 - жанру поеми до нагоди, а саме: симфонічна поема «Фінляндія»
Яна Сибеліуса прозвучала передмовою до національного свята - Дня Гідності та Свободи. Боротьба за вільну Україну стала основою теми хоралу низьких звуків духових інструментів, а також в співі переможного гімну артистами оркестру. Так, в залі не раз пролунало "Браво" академічному симфонічному оркестру під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка! На піднесеній ноті прозвучали всесвітньо відомі симфонічні мініатюри - танці Я. Сібеліуса та А. Дворжака!
Відрадно, що цього вечора відбувалася і відео трансляція концерту, тож, наразі можна повернутися на концерт і переглянути запис на нашій сторінці! Не зважаючи на складні часи і виклики сьогодення, мистецтво належить усім і має завжди бути доступним кожному!
Євгенія Газі.