Відгук про концерт 22.10.2020

Звуки епох
Концертний вечір 22 жовтня 2020 року в Черкаській обласній філармонії став романтичною прогулянкою культурними центрами Відня 18 століття, Ліверпуля 1960-1970 років та сучасного Львова! Наскрізною стрічкою була пронизана вічна тема історій кохання у творах всесвітньо відомих західноєвропейських композиторів: Людвіга ван Бетховена, Макса Бруха, Мирослава Скорика, Джона Леннона та Пола Маккартні у виконанні симфонічного оркестру під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка зі столичними солістами: лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів Кирилом Бондарем (скрипка) та заслуженою артисткою України Валентиною Буграк (альт).
Почуття драматичних суперечностей світу з гострими дисонансами торкнулися складних та суперечливих сторінок буття людства чотирьох епох…
Сповіддю історії життя двох героїв - проникливої щирої скрипки та мрійливого альта в багатовекторній атмосфері оркестру прозвучав Концерт Макса Бруха мі мінор для скрипки та альта з симфонічним оркестром.
Темою спасіння, самовідданого кохання була пронизана динамічна Увертюра «Леонора» №3 Бетховена.
Від жартів до душевної скорботи слухач поринув у різноманітний світ прекрасної музики Мирослава Скорика. У високопрофесійному виконанні соліста Кирила Бондара ми почули “Карпатську рапсодію”. Зі слів ведучої концерту Тетяни Гук, твір був написаний композитором для кларнета, а на початку 2000 років Мирослав Михайлович зробив редакцію для скрипки. Саме в такому варіанті твір завоював популярність в усьому світі!
З відчуттям незворотності плину часу в оптимізмі, радості та воодночас у смутку слухач занурився в найкращі мелодії Джона Леннона та Пола Маккартні з Сюїтою для симфонічного оркестру «Найкраще з «Бітлз».
В обрамленні концертної програми прозвучала стилізована в ритмі пасакалії відома пісня “Yesterday”, ніби завершальна прогулянка вулицею старого часу до сьогодення.
Євгенія Газі