Музичні програми

"Музика – джерело радості мудрих людей, вона здатна викликати в народі добрі думки, вона глибоко проникає у його свідомість і легко змінює вдачі та звичаї."     Давньокитайський філософ Сюнь-цзи (4 - 3 ст. до н.е.)

"Без музики життя було б помилкою."     Німецький філософ Ф.Ніцше (ХІХ ст.)

"Не любить серце, не бачачи краси."   Український філософ Г.Сковорода (ХVІІІ ст.)

Музика займає особливе місце в букеті мистецтв. Завдяки власній активній психофізіологічній природі вона жодну особистість не лишає байдужою до розмаїття красот її численних різновидів. Разом з дарунком естетичної насолоди вона здатна зцілювати людину, пробуджувати у її душі найблагородніші пориви, розраджувати, очищати від негативних помислів і переживань. Час, проведений разом із музикою, яка до того ж доповнюється натхненням майстерного виконавця, підносить та наближує слухача до небесних і Божих висот, породжує значимі особистісні та соціальні імпульси творити прекрасне, удосконалюючи світ.

Черкаська обласна філармонія готова подарувати Вам, наші шановні дорослі і юні гості, миті плідного і розрадливого спілкування з красою музики. У плані мистецької роботи філармонії на 2018 рік ми намітили декілька циклів різноманітних музичних програм. Сподіваємось, що кожен меломан знайде в них своє – те, що потішить його мистецькі уподобання. Запрошуємо Вас відвідати наші концерти і сподіваємося прожити їх у консонанс разом із нашими виконавцями та, отримавши катарсис, надбати нові сили для відчуття радості буття.

Протягом 63-го – 64-го концертних сезонів у 2018 році Вашій увазі пропонуємо такі групи концертних програм:

1. Цикл концертів для усієї родини "Суботні зустрічі з симфонічним оркестром".

2. Цикл "Камерні вечори".

3. Цикл "Черкаський симфонічний запрошує: Скарби оркестрової музики".

4. Мистецькі презентації до святкових та пам'ятних днин (за участю усіх артистичних колективів та солістів філармонії).

Нижче подаємо орієнтовний розклад концертів кожної мистецької програми. Однак, застерігаємо, що в силу різних об'єктивних обставин можуть відбуватися зміни.

Дорогі наші відвідувачі, слідкуйте за афішами!

*******************************************************************************

І. Цикл концертів для усієї родини

«Суботні зустрічі з симфонічним оркестром»

Вельмишановні батьки, вчителі, тітки і дядьки, старші брати, товариші і наставники, а також їх любі діти, учні, племінники, молодші брати і сестри, друзі та вихованці!

Ви маєте раритетну нагоду з вигодою для особистісного інтелектуально-мистецького росту, більш тісного сімейного, товариського, братського та дружнього зближення і зріднення, отримуючи насолоду від спілкування з музикою, спільно провести цікаву і приємну годину. Ми пропонуємо Вам серію концертних заходів, де прозвучать найкращі перлини музичного мистецтва різних часів і народів. Чудова музика подарує вам гарний настрій і залишить незабутні враження, щоб обмінятися ними у подальшому післяконцертному спілкуванні.

Заходи циклу "Суботні зустрічі з симфонічним оркестром" – це заворожуюча подорож у світ музичної класики, знайомство з музичними інструментами, а також з різними музичними жанрами, зустрічі з композиторами минулого і сучасності. Кожна музична програма побудована як яскрава і змістовна музично-літературна композиція або просвітницька бесіда. Виконання музичних творів доповнюється поезією, художньою наочністю, відео, мистецьким рухом...

Сподіваємось, що пропоновані музичні зустрічі, ефектна гра оркестру, музичні твори та яскраві враження і переживання від їх звучання, принесуть Вам багато задоволення і навернуть Вас у табір шанувальників музики на все життя.

У 63-му – 64-му концертних сезонах протягом 2018 року суботні зустрічі з симфонічним оркестром для усієї родини заплановані на наступні дати:

 • 24 лютого;
 • 28 квітня;
 • 29 вересня;
 • 27 жовтня;
 • 24 листопада.

*******************************************************************************

ІІ. Цикл «Камерні вечори»

Черкаська обласна філармонія надає рідкісну можливість усім шанувальникам музики після напруженого трудового дня отримати розраду. Відвідуючи наші вечори камерної музики, ви зможете відпочити, насолоджуючись прекрасним та здобуваючи позитивну емоційну наснагу у затишному колі друзів. Солісти філармонії та запрошені музиканти своєю переконливою образною інтерпретацією та бездоганною віртуозною технікою виконання подарують Вам незабутні хвилини більш глибокого особистісного спілкування з музичними композиціями. Завдяки їх майстерності, красі музики, а також довірливій задушевній атмосфері зали Ви отримаєте унікальну нагоду відкрити у пропонованих музичних творах та у своїй чулій душі незвідані помисли, зашифровані через потаємні сигнали мистецтва.

Чекаємо Вас протягом 2018 року:

 • 27 лютого: Концерт дуету "Sonoro". Грають Андрій Павлов (скрипка), Валерія Шульга (фортепіано);
 • 22 березня: Концерт фортепіанного дуету Віоліни Петриченко (Німеччина) та Артура Нікуліна (Україна);
 • 16 квітня: Сольний концерт солістки Черкаської обласної філармонії лауреата міжнародних конкурсів Олени Лютаревич-Марченко;
 • 18 вересня: Вечір старовинної вокальної музики за участю солістки Черкаської обласної філармонії  народної артистки України Людмили Ларікової.

*******************************************************************************

ІІІ. "Черкаський симфонічний запрошує: Скарби оркестрової музики"

Академічний малий симфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії ЗАПРОШУЄ своїх прихильників, а також усіх небайдужих до високої музики. Ви матимете змогу насолодитися творами різних жанрів і мистецьких епох, мистецькими надбаннями вітчизняних та зарубіжних композиторів. У нашому репертуарі композиції багатого і розмаїтого образного змісту. До концертних імпрез Черкаського симфонічного оркестру ми залучаємо провідних солістів Черкаської обласної філармонії, відомих українських виконавців та знаних артистів зарубіжжя, а також надаємо унікальну змогу зіграти з оркестром молодим перспективним віртуозам.

2018 року (63-й – 64-й концертні сезони) виступи академічного малого симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії заплановані на:

 • 25 січня (разом із народною артисткою України лауреаткою національної премії ім. Т.Г.Шевченка співачкою Людмилою Монастирською);
 • 15 лютого («Симфонічна класика ХІХ століття»);
 • 6 березня (святкова програма до 8-Березня "Теплий промінь березневий розбудив дзвінку весну");
 • 26 березня ("Юні таланти грають разом із симфонічним оркестром");
 • 12 квітня;
 • 17 травня;
 • 14 червня (закриття концертного сезону Черкаського симфонічного оркестру);
 • 13 вересня (концерт оркестру на відкриття нового симфонічного сезону);
 • 18 жовтня;
 • 12 листопада;
 • 25, 26 грудня (Новорічний концерт).

*******************************************************************************

ІV. Мистецькі презентації до пам'ятних та святкових днин (за участю усіх артистичних колективів та солістів філармонії)

„Свято – первинна і незнищенна категорія людської   культури. Воно може виродитися, але не зможе зникнути взагалі.”   М.Бахтін

У перебігу буднів є миті – чи то драматичні й урочисті, чи то радісні і веселі, коли людство відволікається від щоденної суєти і зупиняється, згадуючи вікопомні і важливі для суспільства дати або насолоджуючись приємними емоціями та моментами відпочинку у дні народних гулянь. Так склалася традиція, що для відзначення цих знаменних днів прийнято збиратися разом, відзначаючи їх колективними святковими заходами – серйозними чи розважальними. Без свята, очевидно, людина відчула б себе відчуженою, одинокою, ізольованою від суспільства. Свято організовує маси людей різного віку, різних професій і соціальних прошарків суспільства, створює "неначе єдине народне ціле". Пам'ятні дати і свята – державні, релігійні, професійні, національні, національно-народні тощо, зазвичай вшановуються мистецькими колективними заходами, які демонструють сплав багатьох сторін духовного життя народу. Мистецькі знаменні акції, як правило, транслюють усім присутнім – артистам і глядачам – життєстверджувальні настрої, породжують яскраво виражене духовно піднесене налаштування.

Тож запрошуємо черкасців та гостей міста до Черкаської обласної філармонії, щоб у єдиному пориві, примножуючи у громаді позитивні емоції і почуття, разом відзначати важливі суспільні та святкові події – як громадянського, так і мистецького чи народного плану. На їх пошанування ми приготували для Вас, наші шановні відвідувачі, змістовні та яскраві музично-літературні концертні композиції та мистецькі презентації.

Протягом 63-го - 64-го концертних сезонів у 2018 років ми раді вшановувати і святкувати разом:

 • 11 січня: Вечір "Та не можуть душу зігрівати Ті, що не палають, не горять!" (присвячений річниці з дня народження поета Василя Симоненка);
 • 19 січня: Український вертеп на Водохреща  "Коляда іде…" (театралізоване дійство у виконанні Черкаського академічного заслуженого українського народного хору);
 • 22 січня: Концерт "В згуртуванні – міць народу, у єднанні сила" (до Дня Соборності України та Дня пам'яті Героїв Крут і до 100-річчя їх героїчного подвигу);
 • 12 лютого: Музично-літературний вечір "Всі радощі свої і чорну днину –Усе я з вами розділю" (до 80-річчя з дня народження композитора і хормейстера А.Пашкевича та 90-річчя з дня народження поета М.Негоди);
 • 14 лютого: «Вечір при свічках» (концерт до Дня закоханих);
 • 19 лютого: Пам'яті Небесної сотні вечір-реквієм "Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для других виборює життя";
 • 6 березня: Святкова програма академічного симфонічного оркестру "Теплий промінь березневий розбудив дзвінку весну" (до Міжнародного жіночого дня 8-Березня)
 • 9 березня: Музично-літературна композиція "На струнах Кобзаревої душі" (Презентація Черкаського академічного заслуженого українського народного хору до роковин Т.Г. Шевченка);
 • 11 травня: Концерт до Дня матері "Тобі рідній – музика весни" (артисти Черкаської обласної філармонії);
 • 22 травня: Концертна презентація  "І душі наші – мов пісні" (до 35-річчя створення ансамблю народної та авторської музики "Росава");
 • 1 червня: Мистецька акція до Дня захисту дітей;     
 • червень (дата заходу буде оголошена пізніше): Мистецька презентація до закриття 63-го концертного сезону Черкаської обласної філармонії (солісти та творчі колективи Черкаської обласної філармонії);
 • 25 вересня: Великий концерт творчих сил Черкаської  обласної філармонії (на відкриття 64-го концертного сезону);
 • 1 жовтня: Концерт до Міжнародного дня музики співає хор "Орея" (м. Житомир);
 • 12 жовтня: Мистецька акція до Дня захисника України та Дня українського козацтва (виступає Черкаський академічний заслужений український народний хор);
 • 8 жовтня: Ювілейний концерт народної артистки України Людмили Ларікової (до 30-ліття творчої діяльності);
 • 30 листопада: Вечір пам’яті Миколи Петрини (концерт ансамблю народної музики "Росава");
 • грудень (дата заходу буде оголошена пізніше): Концертна програма до 100-річчя від дня народження Платона Майбороди і 105-річчя від дня народження Георгія Майбороди;
 • грудень (дата заходу буде оголошена пізніше): До 160-річчя від дня народження Джакомо Пучіні (концерт солістки Черкаської обласної філармонії Олени Лютаревич-Марченко);
 • грудень (дата заходу буде оголошена пізніше): В очікуванні різдвяних свят. Український вертеп "Коляда іде…" (театралізоване дійство у виконанні Черкаського академічного заслуженого українського народного хору);
 • 25, 26 грудня: Новорічний концерт симфонічного оркестру