Музичні програми

МУЗИЧНІ ПРОГРАМИ

"Музика – джерело радості мудрих людей, вона здатна викликати в народі добрі думки, вона глибоко проникає у його свідомість і легко змінює вдачі та звичаї." Давньокитайський філософ Сюнь-цзи (4 - 3 ст. до н.е.)

"Без музики життя було б помилкою." Німецький філософ Ф.Ніцше (ХІХ ст.)

"Не любить серце, не бачачи краси."  Український філософ Г.Сковорода (ХVІІІ ст.)

       

       

         Музика займає особливе місце в букеті мистецтв. Завдяки власній активній психофізіологічній природі вона жодну особистість не лишає байдужою до розмаїття красот її численних різновидів. Наряду з даром естетичної насолоди вона здатна зцілювати людину, пробуджувати у її душі найблагородніші пориви, розраджувати, очищати від негативних помислів і переживань. Час, проведений разом із музикою, яка до того ж доповнюється натхненням майстерного виконавця, підносить та наближує слухача до небесних і Божих висот, породжує значимі особистісні та соціальні імпульси творити прекрасне, удосконалюючи світ.

         Черкаська обласна філармонія готова подарувати Вам, наші шановні дорослі і юні гості, миті плідного і розрадливого спілкування з красою музики. У плані мистецької роботи філармонії на першу  половину 2020 року ми намітили декілька циклів музичних програм. Сподіваємося, що кожен меломан знайде у них своє – те, що потішить його мистецькі уподобання. Запрошуємо Вас на наші концерти і сподіваємося, що відвідувачі філармонії проживуть їх у консонанс разом із нашими виконавцями та, отримавши катарсис, наберуться нових сил для почуття радості буття.

          Протягом 65-го концертного сезону у першій половині 2020 року  вашій увазі пропонуємо такі групи концертних програм:

1. Мистецькі презентації до святкових та пам'ятних днин (за участю  творчих колективів та солістів філармонії).

2. Цикл «Черкаський симфонічний запрошує: скарби оркестрової музики».

3. Цикл «Виступають мистецькі гості Черкаської філармонії».

4. Цикл концертів для усієї родини «Суботні зустрічі з музикою».

5. Цикли  програм Черкаського академічного заслуженого українського народного хору.

6. Цикл програм на замовлення  «Артисти Черкаської філармонії ─ школярам».

          Нижче подаємо орієнтовний  план  концертів кожної мистецької програми. Однак застерігаємо, що в силу різних об'єктивних обставин можуть відбуватися зміни.

Дорогі наші відвідувачі, слідкуйте за афішами!

*******************************************************************************

І. Мистецькі презентації до пам'ятних та святкових днин (за участю усіх артистичних колективів та солістів філармонії)

„Свято – первинна і незнищенна  категорія  людської   культури. Воно може виродитися, але не зможе зникнути взагалі.”   М.Бахтін

          У перебігу буднів є миті – чи то драматичні й урочисті, чи то радісні і веселі, коли людство відволікається від щоденної суєти і зупиняється, згадуючи вікопомні і важливі для суспільства дати або насолоджуючись приємними емоціями та моментами відпочинку у дні народних гулянь. Так склалася традиція, що для відзначення цих знаменних днів прийнято збиратися разом, відзначаючи їх колективними святковими заходами – серйозними чи розважальними. Без свята, очевидно, людина відчула б себе відчуженою, самотньою, ізольованою від суспільства. Свято організовує маси людей різного віку, різних професій і соціальних прошарків суспільства, створює неначе єдине народне ціле. Пам'ятні дати і свята – державні, релігійні, професійні, національні, національно-народні тощо  зазвичай вшановуються мистецькими колективними заходами, які демонструють сплав багатьох сторін духовного життя народу. Мистецькі знаменні акції, як правило, транслюють усім присутнім – артистам і глядачам – життєстверджувальні настрої, породжують яскраво виражене духовно піднесене налаштування.

         Тож запрошуємо черкасців та гостей міста до Черкаської обласної філармонії, щоб у єдиному пориві, примножуючи у громаді позитивні емоції і почуття, разом відзначати важливі суспільні та святкові події – як громадянського, так і мистецького чи народного плану. На їх пошанування ми приготували для вас,  шановні відвідувачі, змістовні і яскраві музично-літературні концертні композиції та мистецькі презентації.

          Протягом 65-го концертного сезону у першій половині 2020  року ми запланували творчі проекти, аби вшановувати і святкувати разом такі продії:

12 лютого - Творчий проект «Світові хіти 80-90 років ХХ ст.»

6 березня - Концертна  програма академічного симфонічного оркестру до Свята Весни

9 березня -  Концерт Черкаського народного хору до 206-х  роковин Т.Г.Шевченка

7 травня - Творчий проект колективів філармонії  до Дня матері

15 травня - Творчий проект до Дня Європи «Єврохіти»

19 червня -  Концерт з нагоди закриття 65-го концертного сезону Черкаської обласної філармонії

*******************************************************************************

ІІ. "Черкаський симфонічний запрошує: Скарби оркестрової музики"

         Академічний малий симфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії ЗАПРОШУЄ своїх прихильників, а також усіх небайдужих до високої музики. Ви матимете змогу насолодитися творами різних жанрів і мистецьких епох, мистецькими надбаннями вітчизняних та зарубіжних композиторів. У нашому репертуарі композиції багатого і розмаїтого образного змісту. До концертних імпрез Черкаського симфонічного оркестру ми залучаємо провідних артистів Черкаської обласної філармонії, відомих українських виконавців та знаних артистів зарубіжжя, а також надаємо унікальну змогу зіграти з оркестром молодим перспективним віртуозам.

         Удругій частині 65-го концертного сезону (січень ─ червень 2020 року) заплановані такі  виступи  малого академічного  симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії:

 29 січня - Концерт академічного симфонічного оркестру Черкаської філармонії

19 лютого - Концерт академічного симфонічного оркестру

6 березня - Концертна  програма академічного симфонічного оркестру до Свята Весни

23 квітня  - Концерт  «Артисти оркестру грають соло»

26 березня - Концерт академічного симфонічного оркестру «Юні таланти грають з симфонічним оркестром»

20 травня –Концерт у рамках V міжнародного фестивалю академічної музики «Музичні імпрези України»

8 червня - Закриття 28-го концертного сезону академічного симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії

*******************************************************************************

ІІІ. "Виступають мистецькі гості Черкаської філармонії"

        Професія артиста з давніх часів пов'язана з переїздами. Здійснюючи місію дарувати людям радість,  борознили дорогами Європи французькі жонглери, німецькі шпільмани, русичі-скоморохи. На рубежі 18-19 століть їх справу продовжило нове покоління музикантів-віртуозів. ХХ століття збагатило традицію мандрівних виступів пересувними концертами великих колективів. Гастрольна діяльність не лише урізноманітнює життя артистів та глядачів. Культурний обмін здатен примножувати скарби мистецтва, породжувати нові ідеї, пропагувати нові твори, відкривати нові імена виконавців та авторів, залучати до прекрасного все нових і нових прихильників.

         Творчі колективи Черкаської філармонії успішно презентують жителям великих і малих міст України свої музичні напрацювання. У свою чергу, ми раді запропонувати містянам виступи кращих колективів та артистів, які представляють музичні традиції інших регіонів нашої Батьківщини. Це:

заслужений артист України Олександр Рукомойніков,

народний артист України Микола Гнатюк,

соліст Національної опери заслужений артист України Дмитро Агєєв,

квартет баяністів «AKKO-QUARTET» (м.Київ).

 *******************************************************************************

ІV. Цикл концертів для усієї родини "СУБОТНІ ЗУСТРІЧІ З МУЗИКОЮ"

      Вельмишановні батьки, вчителі, тітки і дядьки, старші брати та сестри, товариші і наставники, а також їх любі діти, учні, племінники, молодші брати і сестри, друзі та вихованці!

      Ви маєте раритетну нагоду з вигодою для особистісного інтелектуально-мистецького росту, більш тісного сімейного, товариського, братського та дружнього зближення і зріднення, отримуючи насолоду від спілкування з музикою, спільно провести цікаву і приємну годину. Ми пропонуємо Вам серію концертних заходів, де прозвучать найкращі перлини музичного мистецтва різних часів і народів. Чудова музика подарує вам гарний настрій і залишить незабутні враження, щоб обмінятися ними у подальшому післяконцертному спілкуванні.

       Заходи циклу "Суботні зустрічі з музикою" – це приворожливий вояж у світи академічної та народної музики минулого і сьогодення, знайомство з музичними інструментами, зустрічі з різними музичними жанрами, рандеву із композиторами минулого і сучасності. Кожна музична програма побудована як яскрава і змістовна музично-літературна композиція або просвітницька бесіда. Виконання музичних творів доповнюється поезією, художньою наочністю, відео...

        Сподіваємося, що пропоновані музичні зустрічі, ефектне виконання артистів, музичні твори та яскраві враження і переживання від їх звучання принесуть Вам, дорослі і юні слухачі, багато задоволення і навернуть Вас у табір шанувальників музики на все життя.

        У другій частині 65-го концертного сезону (січень ─ червень 2020 року) суботні зустрічі з музикою для усієї родини заплановано концерти:

18 січня – творчий вечір до 80 –річчя  народного артиста України, композитора Олександра Стадника «Піснею збувається життя».

*******************************************************************************

V. Цикл програм Черкаського академічного заслуженого українського народного хору.

      Черкаський академічний заслужений український народний хор увібрав у себе мелодику, дух і слово українського пісенного мистецтва і підняв його на найвищі вершини. За десятки років існування репертуар хору поповнився сотнями кращих ліричних, епічних, обрядових, побутових народних пісень, а також творами сучасних українських композиторів. Кожна пісня або вокально-хореографічна композиція розповідає про історію і народну культуру України. На сцені оживають барвисті картинки з минулого: козаки вирушають у похід, чумаки гуляють на ярмарку, хороводи хлопців та дівчат у ніч на Івана Купала та на зелені свята. І глядачі поринають в атмосферу істинно народного життя. Черкаський академічний заслужений український народний хор – це цілий світ, сповнений різнобарвними кольорами музики, співу, запального танцю. Його   концертні програми позначені високою майстерністю, відданістю мистецтву, втіленням народних українських традицій.

       У другій половині 65-го концертного сезону (січень – червень 2020р.) Черкаський академічний заслужений український народний хор планує представити своїм шанувальникам такі концерти:

14.01. Український вертеп

9.03.  Концерт  Черкаського народного хору до 206-х роковин Т.Г.Шевченка

7.05. Концертна програма до Дня Матері

********************************************************************************

VІ. Програми за замовленням "Артисти Черкаської філармонії ─ школярам"

          Шановні школярі, класні керівники, організатори навчально-виховної діяльності,  директори загальноосвітніх шкіл Черкас та області! У другій частині 65-го концертного сезону (січень ─ червень 2020 року) Черкаська обласна філармонія пропонує для високого і плідного спілкування молоді з мистецтвом музики мобільні (за попереднім замовленням) культурно-просвітницькі години за темами:

  • «Заспівай, моя бандуро, рідну пісню» - вокальне тріо «Аріана»,
  • «Дам лиха закаблукам» -  ансамбль народної і сучасної пісні «Росава»,
  • просвітницькі програми малого академічного симфонічного оркестру Черкаської філармонії для школярів: «Знайомство з музичними інструментами», «Музиканти-вундеркінди», «Танцювальна музика народів світу», «Музична подорож країнами світу»
  • цикл програм  Черкаського народного хору для школярів: «Український вертеп», «Пісні Черкаського краю».

        Наші програми націлені на збагачення мистецького світогляду учнів, спрямовані впливати на їх емоційно-патріотичне зростання. Вони складаються з музичних композицій та коментарів-пояснень, які допоможуть настроїтися на музичне спілкування, покликані створити відповідну атмосферу захоплення і співпереживання, а також можуть посприяти повніше зрозуміти зміст, секрет і значення музичної композиції. Ми намагаємося формувати наповнення програм таким чином, щоб вони також допомагали в освоєнні навчання і були наближені до шкільних курсів гуманітарних і художніх дисциплін: музика, мистецтво, культура, література, історія, географія тощо. Тривалість програми відповідає шкільному уроку: орієнтовно 40 - 45 хвилин.

        Запрошуємо школярів та їх наставників і батьків до філармонії, а також із задоволенням завітаємо з пропонованими концертними імпрезами у школи міста та області. Наші організатори концертної діяльності радо відгукнуться за телефонами:

ЯКОВЛЄВА Валентина Іванівна, заступник директора філармонії з концертної роботи ─ 0472-37-20-24; 098-333-89-52;

СИНЯВСЬКА Віра Михайлівна, головний адміністратор ─ 0472-33-24-72; 098-000-68-01; 050-387-98-85;

ДУКА Віталій Олексійович, адміністратор ─ 063-722-85-77.

 

    "Заспівай, моя бандуро, рідну пісню"

Анонс музично-просвітницької програми,

укладачі і виконавці: вокальне тріо "Аріана", Ольга Калина

З давніх-давен українці шанують калину, тризуб і бандуру ─ символи, котрі були і є сталою духовною частиною нашої держави. Калина ─ знак вірності і чистоти, тризуб ─ сміливості, свободи та незалежності, а бандура ─ символ вільної української душі, яка несла жагучий запал драматичної чи дзвінкої пісні. Українська пісня та українська бандура – невід’ємні скарби нашого народу, які неможливо відібрати, знищити, продати, які завжди будуть дивувати і зачаровувати світ. Бандура ─ гордість української і світової культури!

    Вокальний ансамбль "Аріана" Черкаської обласної філармонії та народна артистка України Ольга Калина підготували для учнів старших класів музично-просвітницьку годину "Заспівай, моя бандуро, рідну пісню". Мета артистів: оживити активний інтерес молоді до бандури та скарбів української народної і авторської пісні. Ми репрезентуємо один із популярних напрямків новітнього бандурного виконавства ─ тріо бандуристок, коли бандура у жіночих руках постає як символ ніжності й чарівності. Молоді виконавиці Аліна Вікарчук, Інга Міхаль, Вероніка Косенко ─ лауреатки Міжнародного фестивалю-конкурсу "Талановита молодь України" ─ приготували для шкільної аудиторії та їх наставників прекрасні різнобарвні вітчизняні ліричні вокально-інструментальні  композиції, які милують слух виразними мелодіями та багатим звучанням бандури.

       Професійна бандуристка в минулому і учасниця легендарного тріо "Вербена" народна артистка України Ольга Калина здивує слухачів поетичною легендою про виникнення бандури, розкриє технологічні "секрети" сучасного інструмента, познайомить з історією бандурного виконавства, представить композиторів, які писали для бандури. Українське поетичне слово, у тому числі вірші класиків Тараса Шевченка, Івана Франка, у майстерному вокальному втіленні здатні пробуджувати у молодих душах потяг до прекрасного та високі патріотичні почуття.

"Дам лиха закаблукам"

Анонс музично-просвітницької програми,

укладачі і виконавці: ансамбль "Росава", Ольга Калина

Якщо вам цікаво більше знати про народну культуру і звичаї України та її сусідів, то запрошуємо провести приємну мистецьку годину разом із ансамблем "Росава" Черкаської обласної філармонії (художній керівник Сергій Осауленко). Музиканти і ведуча народна артистка України Ольга Калина для учнів середніх класів підготували пізнавальну музично-просвітницьку програму "Дам лиха закаблукам". Ми прагнемо познайомити дітей із музикою відомих народних танців різних регіонів України, таких як гопак, шалантух, аркан тощо. Вас захоплять також танці, які прийшли до нас із сусідніх країн і стали "своїми" ─ полька, чардаш, сирба. Діти дізнаються про історію виникнення народного танцювального мистецтва, тісну дружбу танцю із піснею, про роль музики на українському весіллі, почують поетичну легенду щодо народження ансамблю троїстих музик. Наше вміле і натхненне музикування створить позитивний бадьорий настрій дитячій аудиторії і її наставникам, продумано ж складена програма з поясненнями сприятиме збагаченню мистецького світогляду юні, а також формуванню патріотичних та естетичних рис їх особистості.

Академічний симфонічний оркестр – школярам.

 «Музиканти-вундеркінди»

В історії музики час від часу, ніби яскраві зірки на небосхилі, з’являлися дивні музиканти. Зовсім ще маленькі діти, вони давали сольні концерти і вражали слухачів силою свого музичного таланту. Називають цих маленьких музикантів диво-дітьми (по-німецьки -- Wunderkind). Такими  вундеркіндами були найвідоміші композитори  різних музичних епох: у18-му столітті -  Вольфганг Амадей Моцарт, Людвіг Ван Бетховен, Ніколо Паганіні, у 19-му - Джоккіно Россіні, Каміль Сен-Санс, серед наших сучасників – видатні музиканти-композитори 20 століття: Ніно Рота, Астор Пяцолла, наші співвітчизники Сергій Прокофев та Мирослав Скорик. У  програмі «Музиканти-вундеркінди» ви почуєте розповідь про дитинство та становлення творчого шляху цих видатних митців, почуєте найпопулярніші їхні твори, якими захоплюється не одне покоління.

 

«Знайомство з музичними інструментами»

Музика з древніх часів оточує людей. Вона має унікальний вплив на людину: може викликати бурхливу радість і насолоду чи сильне душевне потрясіння.  Музика – це почуття композитора, які втілені за допомогою звуків у музичний твір. І саме музичні інструменти,  унікальне звучання кожного з них та безмежно широка палітра їхньої  співзвучності у оркестровому виконанні дозволяють авторові  музики передати нам, слухачам,  безліч  інтонацій та відтінків прекрасних людських почуттів. Більше ста інструментів об’єднує найбагатший за звучанням і різноманітний за тембрами симфонічний оркестр. Дізнатися, яким чином народжується чудова симфонічна музика та почути   кращі її зразки ви зможете завдяки нашій програмі «Знайомство з музичними інструментами».

 

   «Танцювальна музика народів світу»

Танці були невід’ємною частиною побуту людей. З найдавніших часів і до наших днів люди танцюють – на святах чи просто вільного вечора, невимушено звеселяючи себе, або під час урочистих церемоній.

Симфонічний оркестр Черкаської філармонії гратиме для вас танцювальну музику різних народів, а з розповіддю про особливості самих танців і звичаї народів  ми зможемо уявити, який неоднаковий, яскравий і цікавий світ музики нас оточує. У програмі звучатимуть  урочистий бальний полонез  і веселий  танок французьких селян фарандола, запальний іспанський танець і  романтичний король танців  вальс, а ще - польки, чардаш, галоп. Насолодіться музикою різних народів та епох разом із академічним симфонічним оркестром Черкаської обласної філармонії.

 

 

 

«Музична подорож країнами світу»

      Споконвічне прагнення людини побачити світ, відкрити його для себе втілюється у музиці багатьох композиторів. Це враження від мандрівок та пригод, мрії про далекі привабливі краї. Кожен композитор описує за допомогою музики також і рідні для нього місця. Це чується у мазурках та полонезах Ф.Шопена, угорській рапсодії Ф.Ліста, симфонічній поемі “Влтава”  Б.Сметани,  “Камаринській”  М.Глінки,  Норвезьких танцях Е.Гріга і т.д. Слухаючи такі твори, подумки подорожуєш різними країнами, відчуваєш їхні національні особливості. Ця музична програма сприяє популяризації  кращих зразків світової та національної музичної культури, вчить дітей поважати культурні традиції інших народів, а також  формує  естетичні  смаки   молодого покоління українців.

Програми Черкаського народного хору для школярів.

«Український вертеп»

Запрошуємо дорослих і малечу на  різдвяне театралізоване дійство «Український вертеп»!  Цю святкову виставу дарує всім Черкаський академічний заслужений український народний хор під керуванням Василя Клименка. На вас чекає незабутня постановка старовинного українського вертепу: зворушливі колядки та веселі щедрівки,  жартівливі  танці із вередливою Козою, кумедною Маланкою та казочка-страховиночка від чарівної Солохи. Уся ця завірюха святкових пісень, цікавих персонажів та запальних танців втілена у живе дійство артистами хору із професійною майстерністю та щирою турботою про збереження  українських традицій. Долучати дітей до нашого спільного українського коріння – одне з головних завдань колективу Черкаської обласної філармонії. Приєднайтеся до нас, шановні вчителі!  

 

 

 

«Пісні Черкаського краю»

Філософи, етнографи, психологи та педагоги у своїх працях зазначають, що виховання культури особистості повинно мати яскраво виражений національний характер. Занурення у фольклорні вокальні твори викликає пошану до свого народу та спонукає до вивчення автентичної культури інших. Найбільш традиційним для українського музичного мистецтва є хоровий спів.  Відомий український фольклорист і композитор Ф. Колесса зазначав: «Український народ, обдарований вже від природи тонким музичним почуттям і незвичайною співолюбністю, виливає у музиці свою сердечну, з глибин душі пливучу сповідь».

Тому залучення школярів до просвітницьких музичних програм Черкаського академічного заслуженого українського народного хору стає важливим чинником музичного виховання молоді, її національної гідності та духовності. Програма «Пісні Черкаського краю» представляє увазі глядачів добірку кращих зразків української народної пісні, хореографічні композиції у виконанні професійних танцюристів та живе звучання оркестрової групи  Черкаського народного хору. 

Взаємодії музики з людиною надзвичайні. Мелодичні звуки творять чудо: в людині прокидається і перетворюється душа, змінюється стан, настрій. Музика панує над кожною емоцією, а емоції перемагають навіть фізичний біль. Музика активізує розумові здібності, працездатність та зосередженість, спроможна розвивати та підвищувати інтелект людини. Як довели вченні психологи, систематичні заняття музикою у віці від 5 до 15 років дозволяють значно підняти інтелектуальний потенціал людини, краще розвинути її пам’ять, аналітичні здібності, орієнтацію, впливають на позитивну корекцію нервової системи. Крім того, під час слухання музики регулюються фізіологічні процеси в організмі, стимулюється м’язова активність, підвищується загальний тонус організму, покращується мовна та рухова активність. Здатність музики впливати  на психіку людини стало основою виникнення музичної терапії. Музика, виступаючи специфічним генератором цілісного ставлення до світу, може допомагати молодим людям краще зрозуміти навколишнє життя, красу природи, довершеність поезії, живопису, театру, історію свого народу. Однак справжні естетичні враження, насолоду від зустрічі з мистецтвом дістає лише той, хто вміє уважно слухати, переживати, розмірковувати над почутим, звик і прагне до систематичного спілкування із прекрасним.

    Про вагоме значення художнього, в тому числі і музичного виховання, у формуванні молоді твердили і твердять чимало педагогів, психологів, філософів, соціологів. Для прикладу, наведемо думки видатного вітчизняного учителя і мислителя В.Сухомлинського. Ще у 1950-х роках, відповідаючи тим, хто суспільний прогрес вбачав лише в освоєнні космосу, успіхах електроніки і кібернетики, він у "Листах до сина" пророче зазначив: "Якщо не поліпшиться виховання, ми наплачемося з математикою, електронікою і космосом... Найголовніший засіб самовиховання душі ─ краса. Краса в широкому розумінні ─ і мистецтво, і музика, і сердечні відносини з людьми". Ці застереження не були почуті вчасно. Тому вирішення проблем духовного розвитку людини сьогодні, по суті, стало обов'язковою умовою виживання суспільства. Усі наші сучасні біди мають, як правило, одну причину ─ дефіцит культури і моральності, нестачу доброти і милосердя, кризу довірливих людських стосунків.

    Музика є одним із засобів гармонійного розвитку особистості та формування її культури і моральності. Вона, подібно гімнастиці, що випрямляє тіло, виправляє душу. Якісна музика збуджує позитивні думки і почуття, викликає натхнення і насолоду, збагачує духовний світ людини. Без високої музики важко переконати хлопця чи дівчину, які вступають у світ, у тому, що людина прекрасна, а це переконання, по суті, є фундаментом емоційної, естетичної, моральної культури. Навколо нас вирує розмаїття музичної інформації. Музика звучить не лише в  концертах, а й у численних теле- і радіопередачах, кіно, інтернет-сюжетах, нічних клубах і в кафе, у магазині, транспорті, спортивному залі... Без музики сьогодні не можна уявити собі жодної події чи суспільного заходу. Одна музика підносить душу до високих прагнень і діянь, а інша ж, навпаки, породжує нечестиві думки... У сучасному потужному музичному вирі ми, дорослі, повинні непорушно пам'ятати, що музика та музичне мистецтво як явище ─ це один із найбільш ефективних засобів всебічного розвитку молодого покоління. Якою стане дитина, багато в чому залежатиме і від музики, котра зустрінеться і оточуватиме її на життєвому шляху.

     Усвідомлюючи вагому роль музики у формуванні молоді, а значить і в майбутті України, артисти Черкаської філармонії відновлюють музично-просвітницький вектор своєї мистецької діяльності. Ми розпочинаємо підготовку цікавих музичних програм, які покликані представити школярам різних вікових категорій цінності національного і світового музичного мистецтва, залучати їх до глибокого пізнання таємниць художнього змісту твору, які виявляють благородну мету шліфувати та удосконалювати особистість дитини.