АНСАМБЛЬ РОСАВА

"Росава"

ансамбль української народної та сучасної пісні

      

       Історія колективу веде свій відлік із 23 лютого 1982 року, коли на базі Черкаської обласної філармонії був утворений фольклорний ансамбль. Сформував новий колектив і 35 років (1982 - 2017) незмінно керував ним випускник Львівської консерваторії ім. М.В.Лисенка заслужений артист України Микола ПЕТРИНА. Він – лауреат міжнародних фестивалів – був знаний як віртуоз гри на цимбалах, наї та інших українських народних інструментах. Після смерті першого керівника "Росави" у 2018 році її очолював Володимир МАХНИК – його учень і продовжувач творчих заповітів. З січня 2019 року на посту художнього керівника колективу - відомий у черкаських музичних колах диригент і аранжувальник Сергій ОСАУЛЕНКО.

      Ансамбль "Росава" розпочинав свою творчу діяльність разом із Раїсою Кириченко – згодом народною артисткою України та Героєм України. За концертні програми 1983 – 1985 років, створені разом із ансамблем "Росава", Раїса Панасівна була удостоєна звання Лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка.

      За час існування колективу у ньому працювали: народна артистка України Ольга Павловська, заслужені артистки України Тетяна Халаш, Євгенія Крикун, Олена Варич; вокальний дует заслужених працівників культури України Діани та Василя Матющенків, дует бандуристок, пізніше народних артисток України Лідії Зайнчківської та Ольги Калини. Урізноманітнювали творчі презентації колективу цікаві та жваві виступи майстрів розмовного жанру: Оксани Левченко, лауреата всеукраїнських та всесоюзних конкурсів артистів естради Миколи Мельника, Володимира Ткаченка .

      Репертуар ансамблю заснований на професійному опрацюванні фольклорних першоджерел: обробки народних пісень, насамперед поширених на Черкащині, а також популярних у різних регіонах України. "Росава" залюбки включає до концертних програм оригінальні авторські композиції на народнопісенній основі – як вокальні, так й інструментальні. Цікава частина творчих надбань колективу становить звернення до творів, заснованих на фольклорних мелодіях народів світу.

      "Росава" стала відома композиціями, що набули популярності завдяки їх майстерному виконанню учасниками творчого колективу. Серед них українські народні пісні в аранжуванні М.Петрини «Ой, на горі два дубки», «Ой, гарна я, гарна», «Ой, хотіла мене мати за музику заміж дати», «Їхав, їхав козак містом», «А мій милий чорнобривий вареничків хоче», «Стояла під грушкою», «Ой, на горі калина», а також авторські пісенні шедеври А.Пашкевича: «Мамина вишня», «Хата моя, біла хата», «Пісня моєї долі» та ін. Багато пісень записані на українському телебаченні та радіо і увійшли до золотого фонду пісенної спадщини України.

      Чудову народну пісню у майстерному виконанні "Росави" радо зустрічають на концертних майданчиках Черкащини. Ансамбль з успіхом виступав у філармонійних залах різних областей України, гастролював у Туреччині, Польщі, Німеччині, Молдові, Росії.

      Сучасна "Росава" – це збереження та розвиток вітчизняної культури, це поєднання української народної пісні та музики із новітніми тенденціями, це пропагування серед молоді українських народних традицій, пісень та музики. Нині в оновленому виконавському складі ансамбль української народної та сучасної пісні "Росава" сповнений різноманітних творчих планів.

Сучасний склад ансамблю "РОСАВА"

Скрипки:  Лариса ПЕТРИНА,  Володимир СКОРОХОД

Контрабас:  Сергій СЕРГІЄЦЬ

Флейта:  Тетяна БРИК

Баян:   Володимир МАХНИК

Ударні:  Сергій МАЛОВІЧКО

Кобза:  Сергій  ДРАГОЛЮБ

Солісти-вокалісти:  Галина БОРОВИЦЬКА, Катерина ОВСІЄНКО

************************************************************************************

Сергій Сергійович ОСАУЛЕНКО

художній керівник ансамблю української народної та сучасної пісні "Росава" (з 2019 року)

 

************************************************************************************

Сергій Сергійович ОСАУЛЕНКО

художній керівник ансамблю української народної та сучасної пісні "Росава" (з 2019 року)

      Сергій Осауленко після навчання у Черкаському музичному училищі ім. С.С.Гулака-Артемовського (клас викладача Г.Г.Михасюка, труба) 1996 року закінчив Київський державний інститут культури (нині – музичний факультет Київського національного університету культури і мистецтв), здобувши диплом диригента ансамблю і оркестру (клас викладача О.А.Андрєєва) та викладача фахових дисциплін спеціалізації "оркестрові духові та ударні інструменти" .

      На початку свого мистецького шляху працював художнім керівником дитячого оркестру духових інструментів при Черкаському центрі дитячої та юнацької творчості. Багато зусиль доклав до організації виконавського життя Черкаського муніципального духового оркестру: з 2002 року – другий диригент, з 2004 року – головний диригент.

      З 2012 по 2018 рік С.Осауленко успішно працював як другий диригент академічного малого симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії. Чимало мистецького натхнення він поклав на створення перекладень і аранжувань виконуваних музичних творів для різних складів оркестру та різноманітних інструментальних ансамблів. Пропагуючи серйозну музику серед молоді, С.Осауленко виступав як провідний диригент у підготовці та виконанні концертних програм циклу "Суботні зустрічі з оркестром".

      С.Осауленко належить до когорти мистецьких керманичів, творчий стиль яких позначений сучасними та багатосторонніми підходами у мистецько-просвітницькій практиці, особливою зосередженістю і ретельністю у відточуванні кожного штриха виконуваної музичної композиції, винятковою продуманістю в організації репетицій, серйозним і відповідальним ставленням до кожного концертної акції. У спілкуванні як з артистами, так і зі слухачами прагне донести радість і задоволення від музики.

      Творча позиція диригента і художнього керівника С.Осауленка:

"У числі гарантій прекрасного виконання твору має бути:

  • витончене і поетичне донесення усіх нюансів і деталей звучання;
  • кожне представлення відомого музичного твору публіці – як нове".

************************************************************************************

 Пропонуємо мобільні музично-просвітницькі програми

"ДАМ ЛИХА ЗАКАБЛУКАМ"

      Якщо вам цікаво більше знати про народну культуру і звичаї України та її сусідів, то запрошуємо провести приємну мистецьку годину разом із ансамблем "Росава" Черкаської обласної філармонії (художній керівник Сергій Осауленко). Музиканти і ведуча народна артистка України Ольга Калина для учнів середніх класів підготували пізнавальну музично-просвітницьку програму "Дам лиха закаблукам". Ми прагнемо познайомити дітей із музикою відомих народних танців різних регіонів України, таких як гопак, шалантух, аркан тощо. Вас захоплять також танці, які прийшли до нас із сусідніх країн і стали "своїми" ─ полька, чардаш, сирба. Діти дізнаються про історію виникнення народного танцювального мистецтва, тісну дружбу танцю із піснею, про роль музики на українському весіллі, почують поетичну легенду щодо народження ансамблю троїстих музик. Наше вміле і натхненне музикування створить позитивний бадьорий настрій дитячій аудиторії і її наставникам. Продумано складена програма з поясненнями сприятиме збагаченню мистецького світогляду юні, а також формуванню патріотичних та естетичних рис їх особистості.

      Запрошуємо школярів та їх наставників, рідних і друзів до філармонії, а також із задоволенням за попереднім замовленням завітаємо з пропонованою програмою у школи міста та області. Наші організатори концертної діяльності радо відгукнуться за телефонами:

ЯКОВЛЕВА Валентина Іванівна, заступник директора філармонії з комерційної роботи ─ 0472-37-20-24; 098-333-89-52;

СИНЯВСЬКА Віра Михайлівна, головний адміністратор ─ 0472-33-24-72; 098-000-68-01; 050-387-98-85;

ДУКА Віталій Олексійович, адміністратор ─ 063-722-85-77.