АНСАМБЛЬ РОСАВА

"Росава"

ансамбль української народної та сучасної пісні

    Історія колективу веде свій відлік з 23 лютого 1982 року, коли на базі Черкаської обласної філармонії був утворений фольклорний ансамбль. Сформував новий колектив і 35 років (1982 - 2017) незмінно керував ним випускник Львівської консерваторії ім. М.В.Лисенка  заслужений артист України Микола Петрина. Він – лауреат міжнародних фестивалів – був знаний як віртуоз гри на цимбалах, наї та інших українських народних інструментах. Нині ансамбль очолює Володимир Махник – його учень і продовжувач  творчих заповітів.

    Ансамбль "Росава" розпочинав свою творчу діяльність разом із Раїсою Кириченко – згодом народною артисткою України та Героєм України. За концертні програми 1983 – 1985 років, створені разом із ансамблем "Росава", Раїса Панасівна була удостоєна звання Лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка.

    За час існування колективу у ньому працювали: народна артистка України Ольга Павловська; заслужені артистки України Тетяна Халаш, Євгенія Крикун, Олена Варич; вокальний дует заслужених працівників культури України Діани та Василя Матющенків, дует бандуристок, пізніше народних артисток України Лідії Зайнчківської та Ольги Калини. Урізноманітнювали творчі презентації колективу цікаві та жваві виступи майстрів розмовного жанру  – Оксани Левченко, лауреата всеукраїнських та всесоюзних конкурсів артистів естради Миколи Мельника, Володимира Ткаченка .

    Репертуар ансамблю заснований на професійному опрацюванні фольклорних першоджерел: обробки народних пісень, насамперед поширених на Черкащині, а також популярних у різних регіонах України. "Росава" залюбки включає до концертних програм оригінальні авторські композиції на народнопісенній основі – як вокальні, так й інструментальні. Цікава частина творчих надбань колективу становить звернення до творів, заснованих на фольклорних мелодіях народів світу.

    ”Росава” стала відома композиціями, що набули популярності завдяки їх майстерному виконанню учасниками творчого колективу. Серед них українські народні пісні в аранжуванні М.Петрини «Ой на горі два дубки», "Ой, гарна я, гарна", «Ой хотіла мене мати за музику заміж дати», "Їхав, їхав козак містом", "А мій милий чорнобривий вареничків хоче», «Стояла під грушкою», «Ой на горі калина», а також авторські пісенні шедеври А.Пашкевича такі як "Мамина вишня", "Хата моя, біла хата", «Пісня моєї долі» та ін. Багато пісень записані на українському телебаченні та радіо і увійшли до золотого фонду пісенної спадщини України.

    Чудову народну пісню у майстерному виконанні "Росави" радо зустрічають на концертних майданчиках Черкащини. Ансамбль з успіхом виступав у філармонійних залах різних областей України, гастролював у Туреччині, Польщі, Німеччині, Молдові, Росії.

    Сучасна "Росава" – це збереження та розвиток української культури, це поєднання української народної пісні та музики із новітніми тенденціями, це пропагування серед молоді українських народних традицій, пісень та музики. Нині, маючи молодих талановитих солісток Галину Боровицьку та Катерину Овсієнко, ансамбль «Росава» сповнений нових творчих планів.

Сучасний склад ансамблю "Росава"

Скрипки: Лариса Петрина, Євген Скрипниченко

Контрабас: Сергій Сергієць

Флейта: Тетяна Брик

Баян: Володимир Махник

Ударні і кобза: Сергій Драголюб

Солісти-вокалісти: Галина Боровицька, Катерина Овсієнко

Володимир Степанович МАХНИК

Художній керівник ансамблю української народної та сучасної пісні «Росава»

Художній керівник ансамблю "Росава"

Володимир Махник.

У 2008 році закінчив Харківський національний університет мистецтв ім. І.П.Котляревського, удосконалюючи виконавство на баяні у класі професора – заслуженого артиста України Олександра Міщенка. Отримав кваліфікацію викладача, а також артиста і керівника ансамблю і оркестру народних інструментів.

Фахову кар'єру починав у дитячій музичній школі м. Сіверськ (Донецька область) викладачем класу баяна та керівником ансамблю баяністів.

Як артист Черкаської обласної філармонії – учасник ансамблю "Росава" – працює з 2004 року. Грає на баяні. Поповнює репертуар власними інструментальними композиціями, упорядковує аранжування виконуваних "Росавою" творів.

У складі "Росави" брав участь у знакових виступах колективу під час всеукраїнських звітів мистецьких колективів Черкащини у Києві, зокрема, в урочистостях з нагоди 50-ліття утворення Черкаської області на сцені національного палацу мистецтв "Україна" (2004), святковому концерті артистичних колективів Черкаської обласної філармонії на сцені Національної опери України (2007).

Разом із колективом здійснив ряд гастрольних турне, виступаючи на філармонічних сценах Західної України, Молдови. Брав активну участь у створенні і виконанні ювілейної концертної програми ансамблю "Росава", приуроченої до 25-ліття колективу. Виявляв активну ініціативу у формуванні тематичних концертних програм "Росави": "Країна народних музичних інструментів", До Дня українського козацтва, Концерт "Росави" з талановитою молоддю Черкащини, "Вечір пам'яті Олени Варич" та ін.

Паралельно веде педагогічну діяльність у Червонослобідській  дитячій музичній школі. Активно залучає своїх учнів до участі у концертних програмах ансамблю "Росава", аби дати молодим обдаруванням натхнення і поштовх до творчого зростання.

Відповідальний, ініціативний у творчій розбудові виконавської діяльності рідного колективу, має суспільний і художній авторитет серед артистів "Росави" і Черкаської обласної філармонії. Вважає колишнього художнього керівника ансамблю "Росава" заслуженого артиста України Миколу Петрину, під началом  якого працював 14 років, не лише своїм колегою по музиці, а й духовним і мистецьким Учителем. Тому і відважився взяти на себе завдання продовжувати його справу у керуванні ансамблем української народної та сучасної пісні "Росава".

Творче кредо Володимира Махника:

"Будь-яку роботу потрібно робити ЯКІСНО або зовсім не робити !!!»"