Відгук про концерт "Перлини європейської класики" 25.01.2023

Концертні вечори у Черкаській обласній філармонії в умовах сьогодення- це завжди підтримка надії на мир в Україні та протистояння ворожій агресії через духовне зцілення для жителів та гостей міста. Так і цього разу концерт “Перлини європейської класики” між тривогами січня 2023 року подарував нові сили, натхнення та впевненість у непереможному майбутньому нашої прекрасної країни. Артисти Академічного симфонічного оркестру під орудою заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка у творчім тандемі із київським солістом-віолончелістом, лауреатом міжнародних конкурсів - Сергієм Вакуленком, безсумнівно, пролили світло любові, натхнення і єднання до сердець великої громади музичних меломанів. Окрасою вечора став красивий і сповнений драматизму “Концерт для віолончелі з оркестром” мі мінор, оp. 85 англійського композитора Едварда Елгара. Мрії, ідеали у зіткненні із випробовуваннями долі, у боротьбі ліричного героя із жорстокою дійсністю, які лягли на плечі суспільства початку 20 століття в проживанні першої світової війни, гостро відгукнулися сучасному слухачеві, який нині живе у зіткненні із ворожою військовою агресією. Твір, що написаний композитором в 1919 році через співпереживання всім тим, хто отримав воєнну травму, болючими нотами в унісон прозвучали сучасному черкаському слухачеві. Прониклива лірика, глибоко вражаючий драматизм подій, звучали у максимальній гармонії із прекрасним solo віолончелі Сергія Вакуленка та симфонічним оркестром під орудою диригента Олександра Дяченка! Всі 4 частини твори промайнули на одному диханні як чотири етапи життя від народження до відродження! Нехай цей твір буде пророчим для нашої України!
Прекрасні романтичні симфонічні мініатюри К.М.фон Вебера, Р.Вагнера поринули у світлі образи та думки. Композиція “Impronto” для струнного оркестру відомого композитора «золотої доби» фінського мистецтва Яна Сібеліуса прозвучала своєрідним реквіємом-спогадом про трагічні події, де на зміну аскетичному хоральному складу виступає жвава мелодія - надія на світле мирне життя!
Народні танцювальні замальовки симфонічних картин Жуля Массне, Яна Сібеліуса як завжди порадували слухачів музичним гумором та блискучою колоритною оркестровкою у виконанні Академічного симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії!
Ведуча - лекторка-музикознавець Тетяна Гук грунтовно доповнювала музикознавчим обрамленням кожну композицію, що виконувалася. “Турецький марш” В.А. Моцарта, який прозвучав у симфонічному звучанні на biss, завершив концертний вечір на високій оптимістичній ноті!
Щира подяка та низький уклін усім, хто стояли і міцно стоять на захисті України і завдяки кому наразі українці можуть жити, вірити, сподіватися, мріяти і музикувати!!!