Січень перегорнув свій музичний календар на вечорі вокальної музики у Черкаській обласній філармонії.
У концерті ВОКАЛЬНОЇ МУЗИКИ звучали арії, романси, пісні західноєвропейських композиторів від бароко до сучасності!
Солістками вечора виступили лауреатки всеукраїнських та міжнародних конкурсів: ОЛЕНА ЛЮТАРЕВИЧ-МАРЧЕНКО ( сопрано) та ОЛЕКСАНДРА КРУГЛІК( сопрано) в супроводі роялю концертмейстрів: МАРИНИ РОМАНЕНКО та заслуженої артистки України ОЛЕНИ БЄЛКІНОЇ.
Відомі барочні арії А. Скарлатті, Б. Марчелло, Й.С. Баха, Г. Генделя відкрили слухачам духовну картину людства з глибоким тлумаченням звуками музики релігійних символів та знаків. Вокальні сцени опер: В.А. Моцарта, В. Белліні, Дж.Пуччіні представили яскраві, знакові номери, що демонструють розвиток та розквіт стилю belcanto 18-19 століть.
У концерті у виконанні Олександри Круглік та Марини Романенко були виконані і два романси: " Вояк" та " Бажання" на слова Стефана Вітвіцького видатного польського композитора Фредеріка Шопена, знаного в світі, як автора шедеврів фортепіанної музики.
Серед родзинок програми слід відзначити Мелодію з Adagio скрипкового концерту Н. Паганіні в перекладенні Дж. Гаррета у натхненному виконанні тріо: Олени Лютаревич-Марченко, Олени Бєлкіної та Євгена Скрипніченка (скрипка).
Українська класика звучала у романсах А. Кос-Анатольського та М. Лисенка. Пісня Наталки з опери “Наталка-Полтавка” у виконанні Олени Лютаревич-Марченко в супроводі роялю Олени Бєлкіної здобула бурхливі оплески та овації.
Сучасне національне мистецтво Олександра Круглік у тандемі з Мариною Романенко представила публіці творами українських композиторів 20-21 століття: Г. Жуковського та
С. Нікітіна на слова Ліни Костенко.
Розкрити зміст та сенс відтвореної музики допомагало музикознавче слово ведучої концерту - народної артистки України Ольги Калини.
Цього концертного вечора краса солюючих звуків та гармоній заполонили глядацькі серця крізь тембри співочих жіночих голосів та барви роялю.
Євгенія Газі
Виберіть період років за який ві бажаєте переглянути афіші