Відгук про концерт 31.01.2022

Січень перегорнув свій музичний календар на вечорі вокальної музики у Черкаській обласній філармонії.
У концерті ВОКАЛЬНОЇ МУЗИКИ звучали арії, романси, пісні західноєвропейських композиторів від бароко до сучасності!
Солістками вечора виступили лауреатки всеукраїнських та міжнародних конкурсів: ОЛЕНА ЛЮТАРЕВИЧ-МАРЧЕНКО ( сопрано) та ОЛЕКСАНДРА КРУГЛІК( сопрано) в супроводі роялю концертмейстрів: МАРИНИ РОМАНЕНКО та заслуженої артистки України ОЛЕНИ БЄЛКІНОЇ.
Відомі барочні арії А. Скарлатті, Б. Марчелло, Й.С. Баха, Г. Генделя відкрили слухачам духовну картину людства з глибоким тлумаченням звуками музики релігійних символів та знаків. Вокальні сцени опер: В.А. Моцарта, В. Белліні, Дж.Пуччіні представили яскраві, знакові номери, що демонструють розвиток та розквіт стилю belcanto 18-19 століть.
У концерті у виконанні Олександри Круглік та Марини Романенко були виконані і два романси: " Вояк" та " Бажання" на слова Стефана Вітвіцького видатного польського композитора Фредеріка Шопена, знаного в світі, як автора шедеврів фортепіанної музики.
Серед родзинок програми слід відзначити Мелодію з Adagio скрипкового концерту Н. Паганіні в перекладенні Дж. Гаррета у натхненному виконанні тріо: Олени Лютаревич-Марченко, Олени Бєлкіної та Євгена Скрипніченка (скрипка).
Українська класика звучала у романсах А. Кос-Анатольського та М. Лисенка. Пісня Наталки з опери “Наталка-Полтавка” у виконанні Олени Лютаревич-Марченко в супроводі роялю Олени Бєлкіної здобула бурхливі оплески та овації.
Сучасне національне мистецтво Олександра Круглік у тандемі з Мариною Романенко представила публіці творами українських композиторів 20-21 століття: Г. Жуковського та
С. Нікітіна на слова Ліни Костенко.
Розкрити зміст та сенс відтвореної музики допомагало музикознавче слово ведучої концерту - народної артистки України Ольги Калини.
Цього концертного вечора краса солюючих звуків та гармоній заполонили глядацькі серця крізь тембри співочих жіночих голосів та барви роялю.
Євгенія Газі