Відгук про концерт 01.12.2021

Перший день зими концертом академічного симфонічного оркестру під орудою заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка відкрив нову сторінку чудових музичних історій в Черкаській обласній філармонії напередодні світлих та добрих свят.
Першого грудневого концертного вечора звучали твори Йогана Себаст’яна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Роберта Шумана та Жуля Массне, які занурили слухачів у цікаву подорож епохами, стилями та жанрами!
Передмовою стала красива романтична музика увертюри до опери “Геновева” Роберта Шумана! Поліфонічні контрапункти пульсували життям багатогранного механізму оркестру у туттійних та солюючих партіях!
Перша історія: Концертна симфонія для скрипки та альта з оркестром Вольфганга Амадея Моцарта прозвучала у виконанні солістів: заслуженої артистки України Ії Комарової (альт,
м. Київ) та лауреата міжнародних конкурсів Ігоря Чернявського (скрипка, м. Харків) з академічним симфонічним оркестром! Це була ніби розмова двох світських осіб на музичному балу епох про радісні миттєвості життя. Але лише на початку! Смуток, випробування долі у віртуозній каденції призводить до глибокої самотності та відчаю... - Чи це був лише страшний сон? Та новий день відкрив легкий веселий настрій! Таким був Моцарт у прекрасному виконанні солістів із гармонійним сплетінням оркестрових звуків під орудою маестро Олександра Дяченка.
Історія друга: Органна “Токата і фуга” ре мінор Йогана Себаст’яна Баха у перекладенні для симфонічного оркестру сучасного канадського композитора Мішеля Рондо.Сфери земного та небесного життя з ангельськими співами переплелися в сміливій інтерпретації. Твір, написаний
Й.С. Бахом більше 300 років тому, і сьогодні звучить актуально,по сучасному!
Третя історія, в якій тембри оркестру виступали ніби самостійними героями яскравих подій: кожен у своєму характері, темпі, часі, занурюючи у музичний світ симфонічних мініатюр Жуля Массне: в ритмі маршу, танцю та містичного свята.
Щасливій публіці були подаровані і твори на біс:
Дует В. А. Моцарта у сольному виконанні Ії Комарової та Ігоря Чернявського; симфонічна мініатюра Ж.Массне у звучанні Академічного симфонічного оркестру під орудою Олександра Дяченка, котрі не залишили жодне глядацьке серце байдужим.
Музикознавчий супровід із розкриттям нюансів прослуханих музичних історій здійснила Тетяна Гук, яка запросила усіх музичних меломанів на наступну зустріч у святковому концерті напередодні Різдва 24 грудня!
Євгенія Газі