Відгук про концерт 17.11.2021

ПОЕТИЧНА КРИНИЦЯ ДМИТРА ЛУЦЕНКА
17 листопада в Черкаській обласній філармонії відбувся вечір-портрет «Дорога спадщина», присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Омеляновича Луценка!
Багато років поет творив у співпраці з відомими українськими композиторами, в тандемі з якими народилися відомі і дотепер улюблені пісні.
У тематичному концерті прозвучали твори Дмитра Луценка в хоровому, ансамблевому та сольному виконанні: “Мамина вишня", “Пісня про хліб” у виконанні заслуженої артистки України Людмили Йосипової та ансамблю " Росава", “Любисток” від жіночої групи , "Дівоча" у виконанні солісток ансамблю "Росава": Катерини Овсієнко та Галини Боровицької, "Ночі" на музику Анатолія Пашкевича, “Де синії гори”, “Осіннє золото” на музику Ігоря Шамо, “Сивина” на музику Ігоря Марченка та багато інших. По особливому душевно співалися: "Черкащино, краю мій", соліст заслужений артист України Юрій Ільчук, " Яблунева доля", солістки: Вікторія Грабович та Аліна Чумаченко, “Мамина вишня” , солістки: Жанна Бірка та Ольга Богдан, " Ой, ти ніченько" у виконанні жіночої групи хору, " Не шуми, калинонько" та "Нежонаті женихи" від тріо " Аріана" ( Інга Михаль, Аліна Вікарчук, Вєроніка Косенко), " Дорога спадщина" та " Хата, моя біла хата" від Галини Боровицької та ансамблю " Росава", пісня-гімн «Як тебе не любити, Києве мій» на музику Ігоря Шамо у сольному виконанні заслуженого артиста України Олександра Суханова в супроводі ВІА “Паралелі”.
Прозвучали й пісні на вірші Д.Луценка нового покоління композиторів кінця 20 - початку 21 століть. Серед них: молодий композитор Олександр Жученко, який разом з солістом Сергієм Нетахатою та квартетом “Рута-м’ята” подарував прем’єрне виконання пісні “Первоцвіт кохання”.
У концерті було представлено кілька цікавих документальних відео, які створювали відчуття присутності глядача в минулому: свої спогади дарували: сам Дмитро Омелянович Луценко, Тамара Луценко ( дружина поета), народна артистка України Раїса Кириченко, народний артист України Анатолій Пашкевич.
Поетична криниця Дмитра Луценка багата на лірику кохання: про ніжність, вірність, чесність; містить дорогі нам образи про батьківську хату, рідний край, лелечий спів... Саме тому більшість пісень концерту були близькі кожному серцю - і співалися, і слухалися з любов’ю.
Варто згадати і про прекрасні: вокально- хореографічну композицію “Ой, пливи вінок” та ”На лавці” у виконанні балетної групи артистів Черкаського народного хору, які доповнювали яскравий національний колорит радістю та веселістю.
Свою майстерність у концертному вечорі “Дорога спадщина” дарували : Черкаський академічний заслужений український народний хор (художній керівник Володимир Федас, керівник оркестру заслужений артист України Олексій Колесник, балетмейстер-постановник Анастасія Огірчук), ансамбль “Росава” (художній керівник Сергій Гусаченко, солістки: Катерина Овсієнко, Галина Боровицька), ВІА “Паралелі (музичний керівник Олександр Лісун), тріо "Аріана"(Аліна Вікарчук, Інга Михаль, Вероніка Косенко) та ведуча концерту народна артистка України Ольга Калина.
Пісенно-поетичний вечір глибоким задумом з доповненням архівно-художнього відеоряду довершено огранили: режисер-постановник Галина Федоряка, звукорежисер Євген Положай, відеорежисер Руслан Павлюк.
Поетичне слово Дмитра Луценка живе і звучить, й пісня є доти, доки вона звучить. Пісні Дмитра Луценка співають в Україні та за її межами, даруючи сили та наснаги багатьом поколінням.
Євгенія Газі