Про вакцинацію

Червона зона вже у багатьох регіонах України. І, на жаль, цей факт створює чимало ризиків для роботи закладів культури. Однак, це не означає, що вони повинні бути закриті. У «червоній зоні» заклади культури можуть залишатись відкритими, якщо співробітники та відвідувачі є вакцинованими, або мають результат негативного тестування методом ПЛР, або експрес-тест, або сертифікат, що підтверджує одужання.
❗ З цієї причини хочу звернутися до мерів міст України.
Спілкуючись зі своїм давнім знайомим, мером Львова Андрієм Садовим, я дійсно бачу, що є різне розуміння того що можна, а що не можна у межах постанови Кабміну №1236. Тому хотів би пояснити.
Юридично місцева влада має право посилювати обмеження. АЛЕ❗️Заклади культури найбільш безпечні місця. Тому встановлювати для них додаткові обмеження і фактично закривати, у випадку, коли співробітники вакциновані – несправедливо. Сфера культури, що мала чи не найбільші збитки через пандемію, не зможе витримувати удар за ударом. Якщо у вашому місті чи селищі для вакцинованих відкриті салони краси, готелі, ТРЦ, непродовольчі ринки, кафе, ресторани, то й заклади культури мають працювати також.
???? Ось вам для прикладу свіжий кейс: минулого тижня через швидкий темп росту захворюваності на ковід у місті Львівська міська рада прийняла рішення закрити заклади культури. Завдяки діалогу міністерства з міською владою ми досягли згоди. І від завтра робота музеїв та галерей, як відповідальних вакцинованих закладів, відновлюється. Так, це не всі заклади культури, але з мером ми домовились, що рішення буде обов’язково переглядатись у випадку, якщо ступінь вакцинації по закладам буде достатнім для їх відкриття. Вдячний за спробу порозумітися.
Ми живемо в складний ковідний час, але навіть у ньому потрібно трансформуватись. Цю трансформацію в нових реаліях забезпечує вакцинація і якщо вона є – ми не повинні її ігнорувати. Якщо вам не байдуже на українську культуру – не закривайте її. Тим паче, це абсолютно у межах постанови Кабміну.