Відгук про концерт 22.09.2021

Урочистий   вечір з нагоди  відкриття  30-го ювілейного  концертного сезону  академічного симфонічного оркестру Черкаської  обласної філармонії святково відкрив завісу музичного новосезоння!!!
Концертна зала, яка була вщент заповнена  слухачами згідно протиепідемічних вимог, натхненно наповнилась красивою музикою і затамувала подих з перших акордів Концерту №2 Сергія Рахманінова й  до останніх пасажів Вальсу з балету «Маскарад» Арама Хачатуряна.
Концерт відвідав і проживав усі неймовірно глибокі емоції і  голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний, який привітав велику музичну спільноту з початком ювілейного концертного сезону та винагородив   художнього керівника і головного диригента академічного симфонічного оркестру, заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка з отриманням  звання – ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН ЧЕРКАЩИНИ!
Експозицією концерту стала божественна музика Сергія Рахманінова у блискучому виконанні народного артиста України Юрія Кота, який вперше солював на філармонійній сцені  разом із  академічним симфонічним оркестром, але відразу підкорив серця слухачів експресією, витонченістю, проникливістю звуків та філігранною віртуозною технікою. Скільки любові, ніжності, щирості, болю та страждання було пережито звуками роялю! Скільки енергії й сили духу було відтворено тонами і півтонами оркестру, скерованим диригентською майстерністю! І зазвучали ніби всі тембри та регістри музичного світу, аби  подарувати слухачам  щастя музичної  насолоди.
Публіка довго не відпускала соліста.... і , двічі "на біс", солюючий рояль заповнив серця прекрасною романтичною музикою: «Вокалізом» С. Рахманінова та «Мазуркою»
 Ф. Шопена. Бравісимо, маестро – Юрій Кот та маестро – Олександр Дяченко!
Друге відділення концерту було представлено музичними шедеврами 19 ст: новаторський твір М.Мусоргського в оркестровці
 М. Римського-Корсакова "Ніч на Лисій горі"; фантастична сюїта з 5 частин М. Римського-Корсакова «Іспанське капричіо».
Загадкову святкову Іспанію зображували мелодії та ритми танців з неочікуваними фарбами, в т.ч. з невеликими каденціями солюючих інструментів: скрипки, флейти, кларнету, мідної групи, малого барабану – кожен зі своїм фігураційним малюнком  у прекрасному виконанні артистів оркестру!
На завершення прозвучали фрагменти з театральних творів Арама Хачатуряна: романтичне Adagio з балету «Спартак», «Лезгінка» з балету «Гаяне» і, звичайно, "на біс"  академічний симфонічний оркестр під орудою заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка подарував «Вальс» з балету «Маскарад», адже слухачі не хотіли відпускати музику, що лунала в повітрі!!