Відгук про концерт 17.05.2021

Прекрасний концерт “Зустріч з оперою”, який презентував слухачам знайомство з витонченою лірикою оперного мистецтва belcanto, відбувся 17 травня в Черкаській обласній філармонії! Світові шедеври оперної класики Італії, Чехії та України прозвучали в довершеному виконанні солістки Черкаської обласної філармонії Олени Лютаревич-Марченко (сопрано) та заслуженої артистки України Олени Бєлкіної (рояль).
Сьогодні цікавість до жанру опери зростає в усьому світі: від зразків епохи Бароко до сучасних проектів, в т.ч. в Україні!
Талановиті солістки концертного вечора розгортали на сцені події ліричних драм, трагедій, комедій героїнь різних опер, серце яких полонила сила кохання! Своє філігранне мистецтво Олена Лютаревич-Марченко та Олена Бєлкіна дарували магією голосу та чарівністю клавіш роялю!
Концертна програма була відкрита відомою арією Альмірени Георга Генделя з опери “Рінальдо” в стилі lamento. Далі оперні персонажі поставали перед слухачами в різних іпостасях: закохана Оксана, що чекає коханого Андрія “з рідного краю”, з опери “Запорожець за Дунаєм” С.С.Гулака-Артемовського; відчайдушна Тоска, яка заради порятунку коханого готова віддати свою честь, з однойменної опери Дж.Пуччіні; пристрасно закохана Леонора, що намагається знайти спокій своїй душі далеко від людського ока, з опери “Сила долі” Дж.Верді; казкова Русалка, яка благає про сердешну допомогу у місяця, з однойменної опери А.Дворжака; загадкова Панночка з опери “Вій” М.Вериківського… Заключним кадансом прозвучала відома неаполітанська пісня “Повернись до Сорренто” братів де Куртіс, зібравши бурю овацій!
Гармонію високопрофесійної техніки, динамічного розмаїття, окраси тембрових фарб з різноманітними образами та характерами створили вишуканий стиль інтерпретації творів! Зануритися в чарівний оперний світ допомагав музикознавчий супровід ведучої, народної артистки України Ольги Калини.
Євгенія Газі