Відгук 21.04.2021

21 квітня 2021 року в Черкаській обласній філармонії відбувся унікальний концерт “Солісти оркестру грають соло” Академічного симфонічного оркестру під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка. Це вже третій проект поспіль, в якому артисти оркестру грають соло, дуети, тріо, квартети в оркестровому супроводі.
Концерт солістів завжди сприймається черкаською публікою, як незабутня подія - тісне знайомство з артистами сцени, їх музичними інструментами, внутрішніми амплуа, музичними характерами. Отож, шанувальники оркестрової музики чекають з великим нетерпінням на цю концертну атмосферну зустріч!
Традиція сольного музикування з оркестром, що походить ще з XVI століття, містить в собі елемент змагання: соліста, групи солістів, оркестру. Тому підтвердженням є поява чудових музичних форм: концерт, Concerto grosso (великий концерт). А також включає інший елемент - музикування соліста із оркестровим супроводом, що створила іншу музичну форму: п`єса для соліста з оркестром і т.п. Герої сцени концерту “Солісти оркестру грають соло” презентували чудові тому приклади. Тож, прозвучали ліричні композиції М. Бруха, Г.Венявського, А.Фессі, Дж.Верді, З.Бінкіна, В.Сапарова, Ф.Розе у виконанні блискучих солістів: Тетяни Некрасової, Костянтина Шаєнко, Юлії Абрамової, Наталії Бутової, Олександра Лісуна, Олени Пономаренко, Андрія Жовтого, Інні Костюніної, Тетяни Бояр, Юлії Бунь-Волкотруб.
Запрошеними солістами концертного вечора стали гості з м. Київ: прекрасне сопрано Юлія Засімова, яка вразила красою голосу та майстерністю інтерпретації концертних арій Г.Генделя, В.А.Моцарта, а також віртуоз-валторніст Дмитро Таран, котрий поєднав у грі високо професійну техніку з артистичним гумором.
Прекрасні солісти вечора також представили себе і чудовими аранжувальниками: Тетяна Некрасова з “Ноктюрном” М. Бруха для кларнету, альта та оркестру; Олександр Лісун з «Ліричною п’єсою» Зиновія Бінкіна для тромбону та оркестру. Потужним фінальним концертним акордом прозвучала відома музика з голівудської стрічки “Пірати Карибського моря” в аранжуванні для струнного квартету з симфонічним оркестром Юлії Бунь-Волкотруб. Ведуча-музикознавиця Тетяна Гук надихала прозовим змістом музичний простір презентованих творів.Часи змінюють оркестр, музичні інструменти, виконавські та диригентські особливості та залишаються традиції: творити прекрасне мистецтво, проникаючи до найтонших струн душі,щоб подарувати щастя та радість слухачам та передати свою виконавську майстерність високого інтелектуального музичного мистецтва наступним поколінням.
Євгенія Газі