Відгук про концерт 8.04.2021

На численні прохання глядачів 8 квітня в Черкаський обласній філармонії відбувся театралізований концерт “Не стій, вербо” до 150 річчя від дня народження Лариси Петрівни Косач — геніальної дочки українського народу, що розширила традиційні жанри, поетеси, письменниці, перекладачки, фольклористки, музикантки, громадської і культурної діячки Лесі Українки!
Лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Черкаський академічний заслужений український народний хор, художній керівник Н. Шмараєва- Гожа, хормейстер В. Клименко, балетмейстер- постановник А. Огірчук, керівник оркестру заслужений артист України О. Колесник та дівоче тріо "Аріана": Аліна Вікарчук, Інга Михаль, Вероніка Косенко звернулися у своїй творчості до золотого фонду української класики.
Режисер- постановник Г.Федоряка у співтворчості із Черкаським народним хором та прекрасними солістами й акторами: заслуженим артистом України А. Єфімовим, К.Кіян, А. Чумаченко, Т. Ковальською, В. Клименком, Я. Видиборець, Н. Волошин, тріо " Аріана" представили своє авторське бачення одвічної історії кохання обдарованого музичним хистом сільського хлопчини з пісенною душею Лукаша та лісової царівни Мавки, яку зачарувала навесні музика любові. Вибудовуючи драматичну лінію у задумі, вдало постановкою зміксувано текстові шматки різних дій за драмою- феєрією " Лісова пісня" і майстерно переплетено з традиціями та обрядами календарного року українців.
За режисерською концепцією та хореографічною постановкою глядач почергово занурюється у музично-пісенну атмосферу сезонів природи, які гармонійно поєднуються із дією головних героїв: світло закоханої Мавки ( Кароліна Кіян), молодого талановитого юнака Лукаша (заслужений артист України Андрій Єфімов), сільської роботящої молодички Килини ( Аліна Чумаченко), що турбується за долю свого сина ( Федоряка Максим) та бідної Матері Лукаша (Тетяна Ковальська), яка теж переживає за долю свого сина і турбується про матеріальні блага та шукає щодня на "хліб насущний " .
Великі хорові картини, балетні сюжетні сцени в полістилістичному музичному обгортанні, поетичне слово Лесі Українки створили одну лінію реальності-нереальності музичної драми-феєрії.
Новий часовий простір та автентичний порядок дій: з веснянками, купальськими, петривчаними, весільними та іншими українськими обрядовими піснями прозвучали у високопрофесійному виконанні хорової групи Черкаського народного хору. Дух лісу, зародження і пристрасть кохання через драматургію танцю дуету Мавки та Лукаша, танець колосків, народні сцени репрезентували радість в високомайстерному виконанні балетної групи Черкаського народного хору в хореографічних постановках Анастасії Огірчук, Валентина Чорноусова, Валентина Чугунова.
Два закохані серця ніжно прожиті у виконанні солістів балету Черкаського народного хору: Кароліни Кіян в ролі безтурботної Мавки та Андрія Єфімова в ролі Лукаша, образи яких вдалися виконавцям самобутніми з яскравими сценічними малюнками.
Харизматичні жіночі та чоловічі персонажі яскраво втілені у виконанні солістів хору: (мати Лукаша) Т. Ковальська, (Килина) А. Чумаченко, три русалочки від тріо “Аріана”, Свати (В. Панченко, В. Дяченко), Свашки ( В. Грабович,  Т. Ткачевської), Дівчата ( Ю. Бойко, Д. Реньгач, Т. Ільчук), Молодиці (заслужена артистка України Л. Йосипова, Г. Сало,О. Пашкевич), Доля ( В. Косенко).
Чудовий дебют на великій сцені відбувся у вихованця зразкового дитячого музичного театру " Ліра" ЧЦДЮТ(керівник К. Соломаха) Максима Федоряки в ролі сина Килини.
У театралізованому концерті прозвучали українські народні пісні та танці в обробках М.Леонтовича, Є.Кухарця, О.Стадника, М.Гобдича, Н.Шмараєвої - Гожої, заслуженого артиста України О.Колесника та авторські композиції від українських композиторів 20 - 21 століть: Г.Гаврилець, А.Пашкевича, М.Плашкевича, А.Комлікової, Є.Марчук.
Красиві сценічні костюми, які передали особливості кожного образу були створені: народними художниками України Д. Нарбутом, Л. Хіміч, заслуженим художником України О.Теліженко,
З. Васіною, відомим київським дизайнером Оксаною Полонець, котра розробила нові сценічні образи для артистів Черкаського народного хору. Щира подяка за гармонійну співпрацю та співтворчість у створенні українських регіональних строїв Черкащини та головних уборів і автентичних віночків: завідувачці відділу етнології Черкаського обласного краєзнавчого музею Вікторії Наумчук, членам Черкаського обласного осередку Спілки народних майстрів України Наталії Крамній-Таран та Катерині Миронюк, майстриням Олені Афанасенко, Олені Почтарьовій, Тетяні Ставицькій та Ользі Чемерисовій.Ось так за морозами і прохолодами зими поетична весна Лесі Українки вже прийшла у серця українців! Нехай квітує радісна весна!!!