Відгук про концерт 30.03.2021

Справжнє весняно-музичне свято з феєрверком щирих дитячо-юнацьких емоцій, сердечних хвилювань та яскраву виконавську майстерність подарували юні музиканти, що концертували на великій сцені разом із професійними артистами академічного симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії у вже традиційному мистецькому проекті «Віртуози завтрашнього дня», що відбувся 30 березня 2021 року у Черкаській обласній філармонії!
Класична та сучасна музика, авторські твори та джазові аранжування юних композиторів у виконанні солістів та інструментальних ансамблів звучали в супроводі академічного симфонічного оркестру під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка.
Концертна мандрівка розпочалась віденською музикою геніального В.Моцарта. У теплій глядацькій атмосфері цього вечора в концертному залі панувала і музика 19 століття німецького романтика К. Вебера. Сяйвом натхнення для глядацьких душ українців в концертну програму пролилися і карпатські наспіви українського класика М.Скорика; загалом: від епохи Бароко до популярної музики 21 століття!
Вже 22 роки поспіль кожного нового сезону музичні поціновувачі мають можливість спостерігати становлення та утвердження майбутнього музичного покоління мистецької України.
Наймолодші юні артистки філармонійної сцени: Фещенко Олеся з піснею С. Железняка «Павучок» (учениця І. Варавіної ЧДМШ№1 ім. М.Лисенка), Симеліт Марія з «Тарантелою» Г. Папіні (учениця О. Атамась ЧДМШ №2) та Запорожець Олександра з «Мелодією» Хр. В. Глюка (учениця Ю. Лашка ЧДМШ №5) представили сміливі сольні виступи в гармонійному поєднанні зі звуками оркестру, втіливши яскраві впевнені музичні образи.
Цікавими та зворушливими прозвучали на сцені ансамблі: струнний квартет ЧДМШ№1 ім. М.Лисенка (викладач А. Нагорна); квартет гітаристів – студентів Черкаського музичного коледжу ім. С. С. Гулака – Артемовського (клас викладачів: І. Дяченко, А. Ковальової); дует віолончелей ЧДМШ №5 (викладач В. Явнанова); духовий секстет ЧДМШ №5, що виконав джазову композицію на тему Дж. Гершвіна в обробці Ю. Лашка.
Новими барвами наповнився музичний простір у звучанні творів: «Колоритні контрасти» для 2-х скрипок з оркестром у авторському виконанні Чертополох Софії і Катерини Гусєвої та " Дотепний жарт" для скрипки з оркестром у виконанні учениці А. Нагорної та заслуженого працівника культури України Л. Красавіної ЧДМШ№1 ім. М.Лисенка Катерини Гусєвої.
В партіях юних вокалістів яскраво, артистично та проникливо прозвучали мелодії: епохи італійського Бароко Д. Коріссімі у виконанні Голубєвої Карини; майстра вокальної інтонації А.Кос-Анатольського у виконанні учениці Л. Мусеровської ЧДМШ№1 ім. М.Лисенка Веліханової Заріни;  українського композитора 20 століття Н. Андрієвської у виконанні Гладкої Ірини (учениця І. Варавіної ЧДМШ№1ім. М.Лисенка); відомого американського автора мюзиклів Ф. Лоу у виконанні Карєвої Аліси-Анастасії (учениця А. Руденко ЧДШМ); сучасного українського автора А. Багінської у виконанні дівчачого вокального ансамблю ДМШ №5 (керівник М. Хомік).
Прекрасні солісти - інструменталісти: Доценко Галина (учениця О. Таран ЧДМШ№1ім. М.Лисенка), Довгалюк Валерій (викладач Ю. Павленко, Черкаський музичний коледж ім. С. С. Гулака – Артемовського), Петрова Катерина (учениця Л. Головатюк ЧДМШ №2), Бережнов Станіслав (учень А. Путинець Черкаської ДМШ№1 ім. М.Лисенка), Шепель Дарія (учениця А. Нагорної ЧДМШ№1 ім. М.Лисенка), Мельниченко Руслан ( викладач С.Удод, Черкаський музичний коледж ім. С. С. Гулака – Артемовського), Поліщук Анастасія, яка виконала твір сучасного черкаського композитора С. Нікітіна – «Елегія» для віолончелі з оркестром (учениця В. Явнанової ЧДМШ №5) та гостя з м. Київ - Наконечна Христина (клас викладача О. Самойлова, Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.Лисенка) багатогранно насолодили музичних меломанів світовою класичною та джазовою музикою.
Оригінально та вишукано, майстерно і талановито на сцені філармонії під керівництвом Олександра Лісуна прозвучав учнівський симфонічний оркестр ЧДМШ#1 ім. М. Лисенка, що виконав відому музику з кінофільму Андрія Петрова «Білий Бім – Чорне Вухо».
Цього особливого березневого вечора глядацький зал світився від радості і хвилювання,щастя співтворчості, співпереживання, співмузикування та творчого горіння віртуозів завтрашнього дня з їх мудрими музичними наставниками-викладачами і люблячими батьками в майстерному музичному обрамленні високого професійного рівня віртуозів сьогодення - артистів академічного симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії під управлінням заслуженого діяча мистецтв України, Маестро Олександра Дяченка.
Євгенія Газі.