Відгук про концерт 17.03.2021

Велике ШЕВЧЕНКОВЕ слово лунало в поетично - музичному концертному вечорі “В своїй хаті своя й правда” 17 березня в Черкаській обласній філармонії, присвяченому 207 - річниці геніального українського поета!
Відбулася довгоочікувана подія: зустріч з патріархом розмовного жанру, лауреатом Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка, Героєм України, професором Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, народним артистом України Анатолієм Паламаренком та його учнями. Культурно - мистецький проект “В своїй хаті своя й правда” з циклу проектів “Педагог та його учні” на черкаській сцені представив шевченкіану в літературно - музичному звучанні у виконанні артистки Національної філармонії України Надії Агєєвої-Швед та достойних учнів великого маестро - вихованців Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського: Артема Басалая, Ганни Семець, Владислава Федоряки!
Слухачам було представлене унікальне елітарне мистецтво, народжене, що нам відомо, в античному театрі, яке в наші часи так рідко зустрічається на сцені. Цього вечора шевченкове слово звучало, як думна розповідь з вістю в народ!
Ансамбль " Росава", солістки: Галина Боровицька та Катерина Овсієнко під керівництвом Сергія Осауленка піснею-берегинею, що народжена на рідній землі, відкрив культурно - мистецький проект з глибокими роздумами про минуле й майбутнє України… Геніальне слово ТАРАСА ШЕВЧЕНКА в геніальному відтворенні АНАТОЛІЯ ПАЛАМАРЕНКА прозвучало у творах: філософському “Чигирине, Чигирине”, із закликом до пошуку свого земного призначення “Минають дні, минають ночі”, патріотичного “Мені однаково, чи буду” і, звісно, “Холодний яр” тощо.
Лейтмотив “долі” продовжував звучати в шевченкових поемах “Чернець” на основі народної легенди про відомого козацького полковника Семена Палія та “Іван Підкова” у виконанні АРТЕМА БАСАЛАЯ. Про нещасну жіночу долю в поемах “Наймичка” та “Марина” щиросерцево прозвучало у виконанні ГАННИ СЕМЕЦЬ. Про долю загубленого першого кохання “Ми вкупочці колись росли” з новими фарбами музично-поетичного прочитання прозвучало в дебютному виступі ВЛАДИСЛАВА ФЕДОРЯКИ.
До глибини серця вразила інтерпретація народнопісенної поеми “Сова” про гірку долю-бідування матері та балади “Хустина” з уст НАДІЇ АГЄЄВОЇ - ШВЕД!
Незабутнє емоційне підсилення шевченкового слова втілювалося завдяки музичному доповненню ансамблю “Росава”, тріо “Аріана” та Черкаського академічного заслуженого українського народного хору Черкаської обласної філармонії. Особливо “ранила” театралізована композиція на соціально - побутову незавершену автором поему “Мар'яна-черниця” у виконанні НАДІЇ АГЄЄВОЇ - ШВЕД та ГАННИ СЕМЕЦЬ з ансамблем “РОСАВА” під керівництвом Сергія Осауленка.
Також у виконанні тріо " Аріана": Аліни Вікарчук, Інги Михаль, Вєроніки Косенко прозвучали відомі улюблені пісні на слова Тараса Шевченка: “Нащо мені чорні брови”, " Якби мені черевики", "Ой діброво-темний гаю". У виконанні солісток ансамблю " Росава" : Катерини Овсієнко та Галини Боровицької прозвучали "Ой три шляхи широкії”, "Защебече соловейко" та інш. У концерті прозвучала співана поезія: "Бандуристе, орле сизий" від В'ячеслава Дяченка та "Учітеся, брати мої" у виконанні заслуженого артиста України Юрія Ільчука, Тетяни Ковальської та Черкаського народного хору. Фінальним акордом вечора стала музично-поетична композиція" І повіє вогонь з Холодного яру" у виконанні двух лауреатів Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка: народного артиста України Анатолія Паламаренка та Черкаського народного хору ( диригент Василь Клименко).
Слово великого Кобзаря про святую правду - волю в думній інтерпретації молодого покоління талановитих артистів та режисера-постановника Галини Федоряки, відеорежисера Руслана Павлюка, ведучої концерту народної артистки України Ольги Калини продовжує давати сили жити та творити, кохати та любити, розвиваючи нову сучасну мистецьку Україну на наших українських цінностях!!!
Євгенія Газі