Відгук про концерт 22.02.2021

Промінь українського духу
22 лютого Черкаська обласна філармонія відкрила перший захід ювілейного диптиху, присвяченого 150-річчю геніальної дочки українського народу Лесі Українки.
Вокальний вечір «Може хвиля тобі розказала» втілив сьогоднішнє сприйняття світу: через біль, страждання в боротьбі за вільне гармонійне життя, мрію та кохання...
Справжня Весна звуків була подарована слухачам у виконанні солістки Черкаської обласної філармонії, лауреата міжнародних конкурсів Олени Лютаревич-Марченко та концертмейстера заслуженої артистки України Олени Бєлкіної!
У концерті також взяли участь артисти Черкаської обласної філармонії: тріо «Аріана»: Аліна Вікарчук, Інга Михаль, Вероніка Косенко та артисти інструментального ансамблю – Євген Скрипниченко (скрипка), Оксана Вовкостріл (віолончель) і запрошена гостя - солістка Хмельницької обласної філармонії в Україні, Варшавської та Вроцлавської опер в Польщі, лауреат міжнародних конкурсів Олена Лапко.
Реальність та фантастика, вірність та зрада, ненависть та кохання, краса життя та сила духу прозвучали в романсах українських композиторів на вірші Лесі Українки: «Смутної провесни» М.Вериківського, «Стояла я і слухала весну» К.Стеценка, «Якби мені дістати струн живих» І.Кириліної, «Напровесні» О.Левицького, «Знов весна, знов надії» В.Герасимчука, «Останні квіти» М.Жербіна, «Нічка тиха і темна була» П.Гайдамаки.
Особливе місце в концертній програмі було присвячене виконанню фрагментів із опери “Лісова пісня” сучасного українського композитора Мирослава Волинського з
м. Львів, який завітав до Черкас.
На високому професійному рівні прозвучали арії та дуети з опери у виконанні солісток Олени Лютаревич-Марченко та Олени Лапко, які, до речі, є їх першими виконавицями в міжнародному проекті «Опера в мініатюрі".
На нитку смутку крізь поєднання слова та музики, прекрасних жіночих голосів та ансамблю фортепіано, скрипки, віолончелі були нанизані промовисті намистини нашого життя.
Поетичне слово ведучої народної артистки України Ольги Калини глибоко торкнулося глядацьких сердець, адже звучала Леся Українка!
Євгенія Газі