Відгук про концерт 19.02.2021

Прекрасний музичний вечір п'ятниці 19 лютого промайнув однією миттю в Черкаській обласній філармонії з концертом Академічного симфонічного оркестру під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка!
Кожна епоха має своїх героїв- символів втілення духу часу.
Тож, вечір був розпочатий музичною присвятою “Мелодією” геніального українського композитора-патріота Мирослава Скорика на знак пошани пам'яті героїв Небесної сотні, серед яких і сім черкащан- мужніх янголів!
Романтична доба подарувала нам сильних особистостей: бунтарів та палко закоханих сміливців, націлених на пошук ідеалів і надій людства. Саме музикою композиторів-романтиків була представлена концертна програма.
Герой Манфред з "дивною силою й глибиною уособив всю трагічність боротьби нашої незначності із прагненням до пізнання фатальних питань буття”. Симфонія «Манфред», 1 ч. Петра Чайковського з двома лейттемами низсходження та сходження приводить оркестр до крайньої межі напруги та сили. Блискуча інтерпретація!
Запрошеним гостем концерту виступив київський соліст Сергій Вакуленко, який виконав ніжний романтичний концерт для віолончелі з оркестром Роберта Шумана. Тонка поезія музичної естетики з діалогу глибоких та крихких почуттів партій віолончелі та оркестру трансформувалась в тремтливу розмову про кохання, ніжність та самопожертву. Цей величезний віолончельний монолог соліст Сергій Вакуленко розфарбував в елегійні та пасторальні тона з максимально виразним “співом” на своєму інструменті.
На радість публіці прозвучала “Сарабанда” Й. С. Баха з сюїти для віолончелі соло.
Твір першого композитора - романтика Франца Шуберта: увертюра до опери «Альфонсо і Естрелла» продовжив лінію розповіді про мужніх героїв свого часу. Тут від казкового до героїчного слухачі разом з музикою перенеслися в прекрасну лицарську добу.
Танцювальні номери з театральних творів - опер: "Мазепа", " Євгеній Онєгін", балету " Лебедине озеро" геніального композитора з глибоким українським корінням Петра Чайковського завершили чарівний і незабутній музичний вечір, який провели народна артистка України Ольга Калина та Тетяна Гук.
Наш час музичного сьогодення пише свою історію із новими героями, які мелодіями своїх сердець творять красиву МУЗИКУ ЖИТТЯ!
Євгенія Газі