Гастрольний тур козацьким краєм

          У жовтні цього, 2019 року, Черкаський  академічний заслужений український народний хор під керуванням Василя Клименка гастролював містами Дніпропетровщини та Запорізької області. Програма виступів хору була спеціально підібрана до Дня українського козацтва та свята Покрови.  Враженнями  від цього туру поділився з нами директор-розпорядник Черкаського народного хору заслужений працівник культури України Зиновій Васильович Юрович.

       Тож, 9 жовтня колектив Черкаського народного хору  вирушив до Дніпропетровщини у місто Кам’янське.  І того ж дня вони дали свій  святковий концерт  в Академічному музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки, де містяни дуже тепло зустріли наших артистів.

       Наступного дня на черкасців чекали у смт Чаплинка Петриківського р-ну Дніпропетровщини.  Це історично козацьке селище, де ще з часів Січі оселялися сім’ї  запорізьких козаків. Тому українська народна пісня в цьому краї  звучить з особливою щирістю. Виступ  Черкаського народного хору викликав гарячий відгук у серцях глядачів, серед яких були і запрошені ветерани та воїни АТО.  Після концерту адміністрація театру та районний відділ культури  гостинно запросив колектив  хору  на козацьку юшку та  куліш.  Особлива  подяка  начальнику відділу культури Петриківського району   Ячмінь  Валентині Станіславівні за увагу та підтримку, виявлену до нашого  творчого колективу.

       А з 11 жовтня на Черкаський народний хор чекало Запоріжжя та насичена програма виступів: участь у фестивалі духовної музики БЛАГОFEST та сольний концерт хору в Запорізькій обласній філармонії. Тож серед багатьох учасників заходу наш хор справив виняткове враження і на публіку, і на колег-професіоналів. Колектив отримав нагородний диплом та почесну відзнаку фестивалю.

      Із грандіозним успіхом пройшов концерт Черкаського народного хору на сцені Запорізької обласної філармонії. Він став ще й подарунком містянам до Дня міста Запоріжжя, що відзначали саме того дня. Колектив хору на чолі з художнім керівником В.А.Клименком та директором-розпорядником З.В.Юровичем висловлюють величезну подяку всім співробітникам Запорізької філармонії за високий професіоналізм в роботі та чуйне ставлення до нашого колективу, особливо Генеральному директорові Запорізької обласної філармонії  заслуженому працівнику культури України Конаревій Ірині Едуардівні та  Директору Запорізького обласного відділення Українського фонду культури Тіліс Тетяні Василівні. Після концерту адміністрація Запорізької обласної філармонії подарувала нашим артистам   цікаву екскурсію на о. Хортиця до Музею історії Запорізького козацтва,  яка залишила  незабутні приємні враження. 

         А закінчив гастрольний тур Черкаський народний хор 13 жовтня у місті Кропивницькому. Концерт хору із незмінним успіхом пройшов у стінах  Кіровоградського  «Театру Корифеїв».  На колектив хору чекала  повна глядацька зала та гарячий дружній прийом публіки.  Директор театру заслужений діяч мистецтв України Володимир Володимирович Єфімов  радо зустрічав своїх земляків - наших артистів та висловив сподівання на нові цікаві спільні проекти та зустрічі.   

        Тож, жовтневий гастрольний тур Черкаського народного хору залишив  багато гарних вражень у артистів хору та їх шанувальників.  

        У творчих планах нашого славетного колективу  –  березневий гастрольний тур хору містами Західної України ( Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопілля ) із Шевченківською програмою.

        Побажаємо артистам  Черкаського народного хору подальших творчих успіхів та натхнення! Ви – гордість Черкаського краю

  Музичний редактор Олена Кончатна