Виступ Черкаського нродного хору в Дубровиці

"Черкаський народний хор щасливий вклонитися землі, яка народила митця світової величини, народного артиста України, композитора, колишнього художнього керівника та головного диригента нашого хору - Євгена Кухарця", - такими словами розпочали сьогодні в Дубровиці свій виступ артисти відомого в Україні та далеко за її межами мистецького колективу.

Яскравий спалах талантів на сцені та потужний вибух емоцій в залі, - так коротко я скажу про сьогоднішній виступ Черкаського народного хору. Будинок культури в Дубровиці вже давно не збирав таку кількість глядачів і давно не чув таких овацій! Фінальну пісню, разом із артистами, зал виконував стоячи. 
Репертуар колективу неймовірний! Земляки Тараса Шевченка мають у своєму арсеналі безліч пісень, написаних на вірші Кобзаря. Звучали літературно-музичні композиції за сюжетами його творів. Заворожували майстерністю та витонченістю ідеї хореографічні постановки. Народні українські пісні у виконанні черкащан мають особливе, неповторне звучання. 

Євген Кухарець керував цим колективом 13 років. В 1981 році колектив хору під його керівництвом став лауреатом Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка. В 1986 році Є. Кухарець нагороджений орденом «Дружби народів». Його зірка погасла в 1987 році - у 42 роки він загинув в автокатастрофі, та його пісні, твори в його обробці й досі займають велике місце в репертуарі цього та інших хорових колективів України. Євген Кухарець яскраво й навічно вписав своє їм"я на мистецькому небосхилі України. 
Один раз на три роки в Дубровиці проходить обласний фестиваль-конкурс хорових колективів імені Євгена Кухарця. Цього літа він пройде 3 червня у селі Велюнь, на батьківщині митця. Благодійний фонд "Наш край" народного депутата України Василь Яніцький три роки тому започаткував іменні премії для колективів-переможців.
Спонсором концерту виступила Дубровицька районна рада та райдержадміністрація.
Фестиваль імені Кухарця - особлива подія в мистецькому житті Рівненщини. Тому вже зараз запрошуємо його відвідати.