Відгук про концерт 17.05.2019

   Музика без кордонів звучала у залі Черкаської обласної філармонії

     Теплого квітучого вечора 17 травня 2019 року солісти Черкаської обласної філармонії  і  творчі колективи міста представили своїм відданим слухачам концерт до Дня Європи в Україні " Музика без кордонів".  Вважають, що в Європі проживає майже 90 народностей. У кожної  свої традиції, мова чи діалект, рівень життя. Але що зрозуміють усі вони, не зважаючи на таку різність? Звичайно те, що вбирає в себе людська душа ще з колиски - спів, музику, щирі почуття. Ось і наші артисти обрали для цього вечора таку музику та пісні, яким не потрібний переклад,  якою б мовою вони не звучали. Адже  ніжність та любов, пристрасть палкого кохання чи заряд позитиву, що йде від серця до серця, - усе це почуття близькі та зрозумілі кожному.

     Завдяки вдалій постановці концерту, з першої ж миті в залі запанувала романтична атмосфера. Відкрилася завіса -  і в сутінково-синьому світлі на сцені зазвучали рояль та віолончель. У зал полинула ніжна мелодія пісні "Fix  you" у виконанні хору Черкаської дитячої школи мистецтв "Глорія"  та хору Черкаського музичного училища (керівник Н. Шмараєва-Гожа). У руках виконавців там і тут спалахували ліхтарики, наче зірочки на вечірньому небосхилі.Чудові юні голоси змусили залу затамувати подих. Та наступна їхня пісня «Nearer My God To Thee» вразила слухачів, мабуть, ще більше. Солісти хору надали їй відтінок щирої молитви молодих сердець. Пишаємося нашою талановитою молоддю!

     Далі на сцену вийшли зірки українського джазу - Cherkasy Jazz Quintet. Музиканти подарували глядачам кілька своїх композицій, створивши справжній феєрверк  музики і драйву. А соло Миколи Євпака (саксафон), Валерія Кириченка (труба) та керівника групи Сергія Крашеніннікова (рояль) зал супроводжував оплесками впродовж усього виступу.  І, звичайно ж, який джаз без ударних Олександра Черкашина та контрабаса Олександра Шнайдера?  Бурхливі оплески нашому джаз-бенду!

     Після романтичних віршів  ведучої концерту Ольги Калини, що  доповнювали виступ артистів того вечора, сценою та глядацькою залою заволоділи солісти Черкаської обласної філармонії, причому в буквальному сенсі цього слова – заволоділи! Так,  виступ Василя Клименка розпочався поміж глядацьких рядів. Там також знайшлося місце і для кількох вальсуючих пар у гарному бальному вбранні.  Цього вечора черкасців та гостей міста своїми виступами вітали солісти Черкаського академічного заслуженого українського народного хору та тріо "Аріана". Шанувальники їхнього таланту мали змогу оцінити майстерність виконавців у жанрі естрадної пісні. І треба сказати, що нашим солістам вдалося вразити публіку! До того ж, концерт складався із улюблених хітів вітчизняної та зарубіжної естради останніх років. Так, у виконанні заслуженого артиста України Юрія Ільчука прозвучала пісня Алесандро Сафіно "Luna tu", В'ячеслав Дяченко співав відомий хіт з репертуару Лари Фабіан  «Adagio" Т.Альбіноні та запальну пісню Дана Балана "Allegro ventigo". Віталій Панченко співав ліричну " Shape of my heart" Стінга та хіт нашого фіналіста Євробачення 2018 Melovin "Under the ladder". Запальною "Fairytale" ще одного переможця європейського музичного форуму Олексія Рибака потішив глядачів Василь Клименко. Незабутнє враження на публіку створив голос Сергія Нетахати, коли він співав хіт Кончіти Вурст "Rise like a Phoenix". А його дует із чудовим сопрано Аліни Вікарчук зірвав у залі шалені оплески. Не менш вразив іншій дует Сергія Нетахати та Василя Клименка, котрі виконали італійський хіт "Miserere". А наші солістки Аліна Скороход та Вероніка Косенко були справжньою окрасою цього концерту. Їхнє виконання пісень зарубіжної естради запам'яталося жіночним артистизмом та яскравими голосами.

     Запрошеними гостями філармонії були молодіжні колективи міста. Так, учасниці ансамблю сучасної  хореографії  "Miridance" представили цікаву хореографічну композицію з елементами татарського народного танцю під музику відомої пісні Джамали "1944". Виступ також був і актуальним, бо концерт відбувався саме напередодні сумної 75-ї річниці депортації кримських татар. А ось дівчата спортивно-танцювального клубу " Жемчуг" підіймали настрій у залі майстерним виконанням яскравого танцю в стилі "латіно".  Не вперше гостями філармонії стала естрадна студія "Карамель" (керівник С. Сємілєткіна). Яскраві, позитивні пісні "Story of my life" та "Світ врятує любов" , що заспівали діти разом зі своєю наставницею, розчулили глядачів і заслужили нестримні овації.

     Протягом усього концерту нашим артистам допомагала створювати на сцені яскраві образи балетна група Черкаської філармонії під керівництвом Анастасії Огірчук. Солісти балету теж показали багатогранність свого таланту, виконуючи як класичні танці, так і сучасні, хоча глядач звик бачити їхні майстерні народні постановки на концертах народного  хору. Так, пристрасні дуети і тріо танцюристів чудово доповнили пісні Стінга і Дана Балана. Динамічна хореографія супроводжувала славетні "Дикі танці" Руслани у блискучому виконанні талановитих дівчат з тріо "Аріана". А образ незрівняної Есмеральди додав колориту  улюбленій "Belle" із мюзіклу "Собор Паризької богоматері"  у виконанні тріо Василя Клименка, В'ячеслава Дяченка та Віталія Панченка.

     Необхідно також згадати чудово подібраний, якісний відеосупровід усього концерту (відеорежисер Р.Павлюк). Він доречно доповнював виступи артистів, наче гарне обрамлення чудового витвору мистецтва.

     А завершив цей святковий вечір найпопулярніший хіт української естради "Червона рута" Володимира Івасюка, який співали всі учасники концерту разом із глядачами.

 Ось таким яскравим, позитивним та незабутнім став цей концерт до Дня Європи в Україні. Сподіваємося, що такі зустрічі із солістами нашої філармонії стануть частішими і глядачі ще неодноразово зможуть насолодитися їхнім талантом. Усім учасникам концерту величезна подяка за ті години радості та позитиву!