Відгук про концерт 21.03.2018

«Тремтів смичок, ридала скрипка»

Відгук на концерт Академічного симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії з нагоди 35-річчя творчої діяльності Геннадія Кабіна

   21 лютого в стінах Черкаської обласної філармонії відбувся концерт  симфонічного оркестру з нагоди 35-річчя творчості першої скрипки оркестру заслуженого артиста України  Геннадія Кабіна. Як завжди повний зал привітав оплесками колектив симфонічного оркестру під керівництвом диригента заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка.

  Концерт розпочався  увертюрою до балету "Творіння Прометея" Людвіга ван Бетховена. Слухачів охопило відчуття очікування великих подій, героїчних звершень та водночас грандіозність невмирущої музики генія.

  Далі прозвучали друга та третя частини концерту для скрипки, фортепіано та струнного оркестру Фелікса Мендельсона. Солісти - "винуватець урочистостей" Геннадій Кабін (скрипка) та професор Музичної Академії Цетіньє (Чорногорія) Олексій Молчанов (фортепіано). Перші ніжні звуки струнного оркестру підхопила скрипка маестро, їм відповіли дзвінки трелі роялю, і слухачі поринули в світ романтичних мрій. Третя частина концерту, на відміну від другої, була енергійною та яскравою. Натхненне виконання цього твору обома талановитими музикантами залишило незабутнє враження.

  Далі прозвучала Друга сюіта Жоржа Бізе "Арлезіанка". Чаруючі ніжні звуки пасторалі змінювалися на вихор веселого танцю під запальний бубон.

  Бурю оплесків у залі зірвало віртуозне виконання Геннадієм Кабіним "Хаванезу" Каміля Сен-Санса. Неможливо в повній мірі передати на словах всі барви та емоції, що подарувала нам скрипка майстро та незрівнянна гра оркестру - це треба почути!

  Не залишили слухачів байдужими і "Сумний вальс" Яна Сібеліуса , який музиканти присвятили пам’яті героїв Небесної Сотні, та "Слов'янський танець" французького композитора Емануеля Шабріє.

.   А наприкінці цього святкового вечора було виконано другу і третю частини Концерту №2 ре-мінор Генриха Венявського для скрипки з оркестром. Співучу зворушливу мелодію другої частини концерту пристрасна скрипка перетворила у третій частині на яскраву феєрію музики з ефектним та емоційним фіналом.

   Невтомні овації, квіти, поздоровлення колег та подарований святковий торт ювілярові завершили цю чудову музичну подію в залі філармонії. Тож побажаємо, друзі, нашому маестро Геннадію Кабіну і всьому симфонічному оркестрові натхнення на довгі роки!