08.05.2023

Молодий американець приїжджає до Парижу… Його вражає краса великого європейського міста: вулиці Монмартру з мольбертами художників, гудки паризького таксі, романтика та творча атмосфера навкруги....
Це початок історії оркестрової п’єси американського композитора Джорджа Гершвіна “Американець в Парижі”, куди молодий композитор відправляється вчитися композиції у відомого француза Моріса Равеля. Прем'єра твору в кінці 1928 року у Карнегі-холі мала величезний успіх, відразу захопивши публіку джазовим синкопованим ритмом, блюзовими мелодіями, сміливою оригінальною оркестровкою. В цей час французький композитор Поль Дюк починає викладати у Паризькій консерваторії і через короткий час компанія Уолта Діснея викупить права на його музику із симфонічної поеми “Учень чаклуна” для анімаційного фільму з Міккі Маусом у головній ролі.
В кінці 60-тих років 20-го століття центральним містом в історії життя героя протягом року стає Буенос-Айрес в циклі “Пори року в Буенос-Айресі “ короля танго - аргентинського композитора Астора П'яццоли.
8 травня о 18:00 помандрувати в ритмі яскравої музики 20-го століття запрошує Академічний симфонічний оркестр під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка. Звучатимуть симфонічні поеми ” Учень чародія” П.Дюка та “Американець в Парижі” Дж.Гершвіна, а також “Пори року в Буенос Айресі” А.П’яццоли - Л. Десятникова у виконанні запрошеного соліста - віртуоза, лауреата міжнародних конкурсів Дарія Кобзаря. ЗАПРОШУЄМО!!!