30.01.2023

Романсом називали пісню, яку співали рідною мовою. Спочатку в Іспанії - іспанською або романською, далі в Англії, Франції, Італії та інших країнах Європи. Згодом- це були вокальні твори виключно про кохання!
Перші італійські романси поєднували в собі сентиментальність і високу культуру техніки вокального співу - bel canto. В Україні романси інколи називали і називають солоспівами, адже мелодія їх - близька до народної.
У 19 столітті романс здобуває велику популярність в усьому світі, особливо в країнах, де мова найспівучіша: Італія, Україна.
Концертний вечір 30 січня в Черкаській обласній філармонії - “РОМАНСИ ІТАЛІЙСЬКИХ ТА УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ” зачарує слухачів відомими класичними композиціями прекрасного камерного вокального жанру 19 - початку 20 століть та здивує новими творами у виконанні солістів - лауреатів міжнародних конкурсів: Олени Лютаревич - Марченко (сопрано), тріо “Аріана” та заслуженого артиста України Юрія Ільчука (баритон) у рояльному супроводі Марини Романенко та заслуженої артистки України Олени Бєлкіної. Звучатимуть романси: Франческо Паоло Тості, Джакомо Пуччіні, Франца Шуберта, Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Євгена Геплюка тощо.
Побачимося і почуємося!!!
Квитки можна придбати у касі філармонії, або на сайті karabas.com! 067-44-22-703 - адміністратори; (0472) 33-21-44 - каса
Більше інформації про інші концерти можна знайти на сайті www.filarmoniya.ck.ua
До зустрічі