22.10.2021

Справжніх меломанів запрошуємо
22 жовтня 2021 року до Черкаської обласної філармонії на творчий проєкт "Скорик - Мусоргський".
Мирослав СКОРИК – не просто найвідоміший композитор України. Він – автор музики до епохальної кінострічки «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова. Його опера «Мойсей» - єдиний твір в Україні, який отримав благословення Папи Римського Іоанна Павла ІІ, а легендарна «Мелодія» є музичним символом України – її Незалежності! Творчість Мирослава Скорика вже давно належить до світового музичного спадку.
У 2020 році маестро Скорик підготував унікальну програму, поєднавши свої твори останніх років з музикою, напевно, найзагадковішого композитора ХІХ сторіччя - Модеста Мусоргського.
До участі в концерті запрошено інтернаціональний склад солістів: переможець понад 30 міжнародних конкурсів японський саксофоніст-віртуоз Кента Ігараші, славетний український піаніст-віртуоз, лауреат міжнародного конкурсу ім. Королеви Єлизавети в Бельгії Євген Ржанов та яскравий піаніст молодої генерації Роман Федюрко, а також Тетяна Ганіна - солістка Національної опери України, яка виконає один з останніх опусів М.Скорика - вокальний цикл “До Музи” на слова Богдана-Ігоря Антонича.
Програма прозвучить у виконанні академічного симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії. За диригентським пультом - маестро Олександр Дяченко.
Знаковим моментом стане виконання славнозвісного циклу Модеста Мусоргського «Картинки з виставки». Версію цього твору для камерного оркестру та ансамблю десяти ударних інструментів створив Мирослав Скорик. Цей масштабний задум, робота над яким тривала понад два роки, став його останнім великим творчим проєктом.
Організатор концерту - Національна концертна агенція “UKR Artists”.
Автор ідеї та організатор проєкту - Олександр Пірієв.