20.09.2018

Складаймо шану Майстрам української культури!

20 вересня о 18 годині

Черкаський академічний заслужений український народний хор запрошує цінителів вітчизняного мистецтва на ювілейну мистецьку акцію "ПОМАХОМ РУКИ ЯК ДОТОРКОМ КРИЛА", присвячену А.Авдієвському

16 серпня 2018 року Анатолію Тимофійовичу Авдієвському (1933 - 2016) виповнилося би 85 років. Сказати лише, що це був відомий хормейстер, – значить не сказати нічого. Він – Герой України, лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка, академік Академії педагогічних наук України, дійсний член Академії мистецтв України, голова Національної всеукраїнської музичної спілки, композитор, а насамперед, протягом 50 років незмінний головний диригент та художній керівник колективу, який став загальноприйнятим символом українського хорового мистецтва – Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Верьовки. Творче життя А.Авдієвського – це кілька тисяч концертів, це захоплююче представлення пісенно-духовного багатства України більше ніж у 50 країнах світу, це започаткування ряду вагомих в Україні вокально-хорових фестивалів та конкурсів, це створення сучасних виконавських еталонів з дотриманням та збагаченням багатовікових традицій українського народного багатоголосного співу. У продовження заповітів М.Дилецького, А.Веделя, М.Лисенка, К.Стеценка, О.Кошиця, Н.Городовенка, Г.Верьовки, К.Пігрова грандіозна мистецька діяльність А.Авдієвського складає яскраву, змістовну, діяльну і новаторську епоху поступу національного мистецтва.

Нам, черкасцям приємно усвідомлювати, що на шляху сходження А.Авдієвського до осяйної слави світового розмаху є і черкаська сходинка. У 1963 - 1966 роках Анатолій Тимофійович очолював Черкаський народний хор і чимало зробив для наповнення його самобутнього репертуару. Маємо за прямий обов'язок згадати і вшанувати піснею її Великого Майстра. У підготовці ювілейного дійства виконавців і організаторів окриляв його заповіт: "Все робіть з ЛЮБОВ’Ю! Керуватись одним розумом – це відірватись від душі. Любов є поєднанням інтелекту і душевної чистоти". Програма концерту демонструє коштовні надбання ювіляра. Хор обдарує гостей розмаїттям наших українських народних пісень, з любов'ю і досконалістю опрацьованих А.Авдієвським. Також прозвучать оригінальні твори митця.

Творча команда філармонії обіцяє незабутній мистецький вечір, сповнений емоційною розрадою та натхненням.

 

Вартість квитків: 35 –70 грн.

Довідка: 098-000-68-01; 063-722-85-77; 050 387 98 85

Адміністратор: (0472) 33-24-72                 Каса: (0472) 33-21-44

www.filarmoniya.ck.ua