22.01.2018

Український січень єднання»: у Черкаській філармонії 22 січня о 14.00 відбудуться  заходи з нагоди Дня Соборності України.

В історії української держави відбувалося багато різних подій, які залишили свій відбиток і вплинули на розвиток українського народу. Чомусь саме січень для України завжди був ключовим і знаковим місяцем, він наповнений багатьма визначними датами, які назавжди закарбуються в пам’яті та серці кожного українця. Ще починаючи з далекого січня 1648 року Україна боролася за свою єдність і незалежність, це був початок Національно-визвольної війни українського народу. Також в січні українці зробили свої перші кроки до незалежності держави. 1918-го року Центральна Рада проголосила самостійність Української народної республіки, а рік по тому, 22 січня, дирекція УНР проголосила акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Саме тому в цей день відзначається день Соборності України.

Так історично склалось, що саме січень подарував Україні багато патріотів-націоналістів, які за своє життя зробили вагомий внесок в українську культурну спадщину. Це великі і знамениті люди, гідні діти свого рідного краю.

Слід відзначити, що саме 22-го січня на Черкащині народився видатний український театральний художник та живописець, лауреат Державної премії  України імені Тараса Шевченка, жертва сталінських репресій Данило Нарбут. Ця людина все своє життя відстоювала національну честь і гідність українського народу.

З нагоди Дня Соборності України в Черкаській обласній філармонії пройдуть урочисті заходи під назвою «Український січень єднання», а також в холі експонуватиметься  виставка, присвячена 100-річчю подій Української революції  1917–1921 років.