Симфонічному оркестру - 25!

29 березня 2017 року в Черкаській обласній філармонії відбулась особлива подія, яка стала знаковою не лише для творчого колективу малого симфонічного оркестру, а і для всієї мистецької Черкащини.

В день урочистостей з нагоди 25-річчя від дня заснування оркестру до філармонії завітали почесні гості, обласне керівництво, друзі оркестру, шанувальники та палкі його прихильники. Цього дня, як і завжди, був аншлаг у глядацькому залі, віртуозно зіграна концертна програма, багато позитиву, вітань та несподіванок.

Урочистості розпочалися показом відеонарису про історію та творчий шлях колективу довжиною в 25 мистецьких років, який люб'язно підготувала філія ПАТ "НСТУ" "Черкаська регіональна дирекція". Позитивних емоцій, шквал аплодисментів та особливого підбадьорення додала вітальна промова голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Олеговича Ткаченка, в якій було наголошено на святковій вітальній адресі Міністра культури України Євгена Миколайовича Нищука та зазначено про присвоєння статусу "Академічного" творчому колективу малого симфонічного оркестру комунального закладу "Черкаська обласна філармонія" Черкаської обласної ради.

За високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у популяризацію українського та світового  музичного мистецтва  та з нагоди 25-річчя Почесними грамотами Черкаської обласної державної адміністрації нагороджено артистів малого симфонічного оркестру, зокрема: Олександра Шнайдера, Світлану Гусарєву, Ірину Покидіну, Наталію Бутову та Василя Іська. До щирих привітань з нагоди урочистої події  приєднався заступник голови  Черкаської обласної ради  Вадим  Юрійович  Гайович та вручив Почесні грамоти Черкаської обласної ради артистам оркестру: Володимиру  Бутову, Олені Мельниченко, Ірині Гриценко, Галині Рєпіній за багаторічну плідну працю, популяризацію класичного музичного мистецтва та вагомий внесок у розвиток Національної культури України. За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток та примноження кращих традицій музичного мистецтва української та світової класики, високий рівень виконавської майстерності Почесні грамоти управління культури та взаємозв'язків з громадськістю отримали артисти симфонічного оркестру: Юлія Бунь-Волкотруб, Лариса Гонтаренко, Володимир Цибульніков, Галина Шевченко, Тетяна Бояр та ведуча концертних програм, лектор-музикознавець Тетяна Гук, яких вітав начальник управління культури та взаємозв'язків з громадськістю ЧОДА Олег Анатолійович Островський. Цього вечора Почесною грамотою Верховної ради України та нагрудним знаком  нагороджено  художнього керівника та головного диригента  академічного малого симфонічного оркестру заслуженого  діяча  мистецтв України Олександра Дяченка.

Вечір сюрпризів, приємних хвилювань та позитивних вражень заполонила атмосфера надзвичайної любові до музичного мистецтва та його виконавців-ювілярів, вітання яким не вщухали ні під час концерту, ані по його закінченню. Вітальні побажання оркестрантам  линули від чистої душі  в знак вдячності за подаровані хвилини радості та щастя, якими  ділився творчий колектив  впродовж 25 мистецьких років. Адже,  за словами артистки оркестру Л. Гонтаренко:  

Оркестр -  це музики країна,

Репризи смутку й радощів життя...

Кордонів тут нема – є сила

Еквівалентна мудрості буття.

Сьогодні дисонанс, а завтра – плин гармоній,

Теперішній фінал – на ранок знову вступ!

Регістри, тембри, голоси симфоній…

а все ж….

          ОРКЕСТР  –    сердець людських тепло!

                                     до МУЗИКИ ЛЮБОВ !

                                     Її непереможний дух!!!!!