Ансамбль "Росава"

"Росава"

ансамбль української народної та сучасної пісні

Історія колективу веде свій відлік з осені 1982 року, коли на базі Черкаської обласної філармонії був утворений ансамбль народної музики та пісні. Сформував новий колектив і був його незмінним керівником на протязі 35 років (1982 - 2017) випускник Львівської консерваторії ім. М. В. Лисенка – заслужений артист України Микола Петрина. Він – лауреат міжнародних фестивалів – знаний як віртуоз гри на цимбалах, наї та інших українських народних інструментах. Нині ансамбль очолює Володимир Махник – його колега і продовжувач творчих заповітів.

Ансамбль «Росава» розпочинав свою творчу діяльність разом з вокальним дуетом заслужених працівників культури України Діани і Василя Матющенків та Раїсою Кириченко – згодом народною артисткою України та Героєм України. За концертні програми 1983 – 1985 років, створені разом із ансамблем «Росава», Раїса Панасівна була удостоєна звання Лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка.

За час існування колективу у ньому працювали: народна артистка України Ольга Павловська; заслужені артистки України Тетяна Халаш, Євгенія Крикун, Олена Варич; дует бандуристок, пізніше народних артисток України Лідії Зайнчківської та Ольги Калини. Урізноманітнювали творчі презентації колективу цікаві та жваві виступи майстрів оригінального жанру Бориса Михайлова та розмовного жанру  – Євгена Лаврика, Оксани Левченко, лауреата всеукраїнських та всесоюзних конкурсів артистів естради Миколи Мельника та Володимира Ткаченка.

Репертуар ансамблю заснований на професійному опрацюванні фольклорних першоджерел: обробки народних пісень, насамперед поширених на Черкащині, а також популярних у різних регіонах України. «Росава» залюбки включає до концертних програм оригінальні авторські композиції на народнопісенній основі – як вокальні, так й інструментальні (А. Пашкевича, О. Білаша, В. Івасюка та ін.). Значну частину творчих надбань колективу становить звернення до творів, заснованих на українських народних мелодіях.

«Росава» стала відома композиціями, що набули популярності завдяки їх майстерному виконанню учасниками творчого колективу. Серед них українські народні пісні в аранжуванні М. Петрини «Ой на горі два дубки», «Ой, гарна я, гарна», «Ой хотіла мене мати за музику заміж дати», «А мій милий чорнобривий вареничків хоче», «Стояла під грушкою», «Ой на горі калина», а також авторські пісенні шедеври А. Пашкевича, які стали візитівкою ансамблю -  «Чебреці», «Мамина вишня», «Хата моя, біла хата», «Пісня моєї долі» та ін. Багато пісень записані на українському телебаченні та радіо і увійшли до золотого фонду пісенної спадщини України.

Чудову народну пісню у майстерному виконанні «Росави» радо зустрічають на концертних майданчиках Черкащини. Ансамбль з успіхом виступав у філармонійних залах різних областей України, гастролював у Туреччині, Польщі, Німеччині, Молдові, Росії.

Сучасна «Росава» – це збереження та розвиток української культури, це поєднання української народної пісні та музики із новітніми тенденціями, це пропагування серед молоді українських народних традицій, пісень та музики. Нині, маючи молодих талановитих солісток Галину Боровицьку та Катерину Овсієнко, ансамбль «Росава» сповнений нових творчих планів.

 

Сучасний склад ансамблю «Росава»

Скрипки: Лариса Петрина, Євген Скрипниченко

Контрабас: Сергій Сергієць

Флейта: Тетяна Брик

Баян: Володимир Махник

Ударні і кобза: Сергій Драголюб

Солісти-вокалісти: Галина Боровицька, Катерина Овсієнко