05.11.2019

У полоні осіннього  настрою

       Шанувальників симфонічної музики запрошуємо на концерт академічного симфонічного оркестру, у якому бере участь гість з сонячної Греції піаніст Діно Мастроянніс.                                                                               

          Кар'єра  Діно Мастроянніса,  всесвітньо відомого  піаніста, являє собою чудову різноманітність. Його відзначили за «багату та багатогранну техніку», «ідеальне почуття ритму» та «рідкісну виразність». Легендарний грецький композитор Мікіс Теодоракіс написав, що Мастроянніс - "справжній  Апостол його музики".  Музикант виступав у відомих концертних залах: у Bridgewater Hall у Манчестері (Англія), у залі М.Глінки при Петербурзькій філармонії (Росія),  на відомих історичних музичних майданчиках, таких як Будинок Моцарта у Відні, головних концертних залах Греції, Чехії, Хорватії, Чорногорії. Це єдиний грецький музикант, якому Міжнародна організація "Mozart 2006" Австрії надала письмовий дозвіл на використання її офіційного логотипу для серії концертів, присвячених Моцарту в 2006 році.  Про появу Діно Мастроянніса на 9-му Міжнародному фестивалі «Темпо» газета «День» писала: «Цей піаніст відомий як музичний посол Греції. Додамо, що йому справедливо дали цей титул». У піаніста-віртуоза особлива співпраця і дружба з легендарним грецьким композитором Мікісом Теодоракісом, твори якого зустрічають  в різних країнах із незмінним успіхом.

           Діно Мастроянніс виступав у минулому в Україні на Міжнародному фестивалі «Київські літні музичні вечори пам'яті Володимира Горовиця» в якості соліста з оркестром «Київська камерата» і представляючи сольні концерти.

         У листопаді 2019 року музиканта запросили у велике турне по Україні як соліста для співпраці з шістьма симфонічними оркестрами, один з них – академічний  симфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії; у програмі туру - 5 фортепіанних концертів, а також сольні фортепіанні твори Мікіса Теодоракіса та інших грецьких композиторів.

Поряд з відомим фортепіанним Концертом №2 Д. Шостаковича у програмі звучатиме музика композиторів 19  століття: увертюра-фантазія “Ромео і Джульєтта” П. Чайковського, “Норвезькі танці” Е. Гріга,  поема-рапсодія для оркестру “Іспанія” Е. Шабріє.

Сподіваємося, що осінній  настрій замріяності, споглядання і зажури тільки підсилить сприйняття шедеврів світової музики у затишному залі Черкаської обласної філармонії.

Осінній настрій

А я із осінню давно – «на ти»,

Вона мені немов сестра по крові.                                                                            

Привіти шле дощами з висоти,                                                                               

Пейзажі розмальовує казкові.

Весна і літо відійшли ураз,  

 Обіцянки пустопорожні стерли,                                                                                

 Що сяяли, немов іконостас,  

 Туманили, манили, ніби перли.

Ми попід руки – я і листопад,   

Брудні не обминаємо калюжі,                               

Усі глибини міряєм підряд,          

В лице, у спину погляди байдужі.

Ще буде осінь, може, й не одна,          

 Але такої, мабуть, вже ніколи.                

Знервована, промокла, затяжна,          

Ніби сестра, а тисне, як окови.

автор: Олексій Тичко 2015